Skip to content

Jak funguje pomíjivé nebo samodestrukční zasílání zpráv

11 de Září de 2021
shush TaraMoore 580290c83df78cbc281af063 5b47dd9346e0fb00371208b6

Samodestrukční zasílání zpráv, známé také jako efemérní zpráv, mizí inkoust pro text a fotografie. Všechny zprávy jsou účelově krátkodobé. Systém zasílání zpráv automaticky vymaže obsah minut nebo sekund po spotřebování zprávy. K tomuto odstranění dojde na zařízení příjemce, zařízení odesílatele a na systémových serverech. O konverzaci není veden žádný trvalý záznam.

Proč lidé používají samodestrukční zprávy?

Protože uživatelé obecně mají jen malou kontrolu nad svým online obsahem, je pomíjivé zasílání zpráv atraktivní jako forma maskování soukromí. Zatímco kanál na Facebooku nebo Instagram sdílí životy desítky let online, můžete odesílat soukromé zprávy vám i příjemci. Snapchat je obzvláště populární, protože podporuje uživatele, kteří si navzájem posílají fotografie a videa, aniž by se obávali, že by je rozšířené kopie v budoucnu uvedly do rozpaků.

Tweenagers jsou velkými osvojiteli autodestrukčních zpráv. Jsou svou povahou objevné a špičkové a krátké zprávy a fotografie je lákají jako forma sebevyjádření a osobního objevování. Dospělí a senioři také používají pomíjivé zprávy, někdy ze stejných důvodů jako tweenagers.

Proč bych chtěl používat zprávy, které se samy ničí?

Hlavním důvodem je osobní soukromí. Svět nepotřebuje přijímat vysílané kopie toho, co sdílíte se svými přáteli a blízkými. Dočasné zasílání zpráv chrání před rozsáhlou distribucí obsahu. Existuje mnoho právních důvodů, proč dospělí používají pomíjivé textové zprávy a sdílení fotografií. Například k nákupu nezákonných látek nebo pašování, jako je rekreační marihuana nebo anabolické steroidy. Použití Wickr nebo Cyber ​​Dust je jedním ze způsobů, jak zůstat v kontaktu se zdrojem napájení a zároveň se vyhnout objevování zvědavýma očima.

Obálka s otazníkem

Dalším příkladem je týraný manžel, který se snaží opustit zneužívající vztah. Pokud násilník pravidelně šmíruje na mobilním telefonu nebo notebooku svého manžela, pomíjivé zprávy pomohou manželovi komunikovat se svými příznivci a zároveň sníží riziko, že budou vyřazeni ze svého zařízení. Pokud chce informátor nahlásit etické pochybení týkající se jeho místa zaměstnání, jsou Wickr a Cyber ​​Dust chytrými způsoby koordinace s novináři a donucovacími orgány, pokud se whistleblower obává, že jsou dodržovány jejich online návyky. Členové tajného výboru nebo soukromého sdružení mohou chtít navzájem komunikovat o citlivých vnitřních záležitostech, jako je ukázňování nesprávně se chovajícího člena nebo řešení právní krize v oblasti public relations. Samodestrukční zprávy sníží možnost, aby byli členové skupiny během koordinace s kolegy obviňujícími důkazy. Chaotické rozchody a rozvody jsou skvělým obdobím pro používání autodestrukčních zpráv. Během této vyhrocené a emočně nabité doby je snadné odeslat drsnou textovou zprávu nebo nepřátelskou hlasovou zprávu, kterou lze použít v soudním řízení. Během těchto časů plánujte sebedestrukci zpráv předem, pak právníci nebudou mít proti vám střelivo. Možná je někdo vyšetřován orgány činnými v trestním řízení pro zločiny bílých límečků nebo jiná obvinění. Sebezničování jejich textových zpráv by bylo inteligentní, aby se snížilo, kolik usvědčujících důkazů proti nim lze naskládat. Někdy nosní přítelkyně, zvědavé přítelkyně nebo přehnaně ovládající rodiče pravidelně šmírují počítačová zařízení. Automatická likvidace textových zpráv by mohla být chytrá akce, jak těmto lidem zabránit ve čtení zpráv, které by neměli. A konečně, a co je nejdůležitější, i když nemáte co skrývat, soukromí je něco, na co máme všichni právo a vy chcete toto právo uplatnit.

Jak to funguje?

S odesíláním, šifrováním, přijímáním a ničením textových zpráv a multimediálních příloh souvisí několik technologií.

  • Šifrování zabraňuje odposlechům kopírovat zprávu během přenosu od odesílatele k příjemci.
  • Silné zábrany s hesly pravidelně žádají příjemce, aby ověřili svou identitu, než si mohou zobrazit pomíjivé zprávy.

Proces mazání může být složitý, protože zahrnuje vymazání každé kopie na počítačích, kterými zpráva prošla, včetně hostitelských serverů. Některé pomíjivé nástroje v systému Android také provádějí další krok tím, že zamezují přijímači pořizovat snímky obrazovky zprávy.

Žena skartuje dopis

Před rokem 2015 měl Snapchat také zajímavý požadavek, že příjemce musí při prohlížení zprávy držet prst na obrazovce. To mělo odradit od používání screenshotů. Snapchat od té doby tuto funkci odstranil. Tato funkce je k dispozici v aplikaci Confide, která vyžaduje zobrazení prstu po řádku tažením prstu.

Mohu věřit, že mé zprávy jsou zničeny?

Nic není nikdy dokonalé. V případě textových zpráv a fotografických příloh nemůže příjemci nic bránit v tom, aby měl při prohlížení autodestrukční zprávy fotoaparát připraven pořídit si externí kopii obrazovky. Kromě toho, když poskytovatel služeb tvrdí, že zničí všechny kopie textů, jak to můžete vědět se 100% jistotou? V rámci vyšetřování je poskytovatel služeb donucovacími orgány nucen zaznamenat konkrétní zprávy.

Papírové letadlo v plamenech

Dočasné zasílání zpráv poskytuje více soukromí, než byste měli bez něj. Dočasná povaha prohlížení příchozí zprávy odrazuje od šance, že text odeslaný v hněvu nebo fotografie odeslaná v chlípném okamžiku způsobí později rozpaky. Pokud není příjemce motivován zaznamenat zprávu ze zlých důvodů, pomocí nástroje sebedestrukčního zasílání zpráv získáte téměř 100% soukromí. Ve světě, kde nelze zaručit soukromí, má smysl přidávat tolik vrstev maskování, kolik jen můžete, a sebedestrukční zasílání zpráv snižuje vystavení rozpakům a obviňování.

Jaké oblíbené nástroje pro zasílání zpráv o vlastní destrukci mohu použít?

Odhaduje se, že 150 milionů uživatelů denně odesílá dočasná videa a texty prostřednictvím Snapchatu. Snapchat nabízí zábavné uživatelské prostředí s mnoha elegantními funkcemi pro pohodlí. V průběhu let měl také svůj podíl na kontroverzi, včetně toho, že byl hacknut a obviněn z toho, že skutečně neodstraňuje fotografie ze svých serverů.

Papír v plamenech, který říká "Mám tajemství ..."

Confide je vynikající sebedestrukční aplikace pro zasílání zpráv. Má zajímavou funkci, která odrazuje snímky obrazovky. Zprávu zobrazíte řádek po řádku přetažením prstu. I když to nebrání záznamu videa nebo obrazovky, tato funkce přidává vrstvu zabezpečení proti kopírování zprávy. Facebook Messenger nyní nabízí funkci Tajné konverzace, která chrání soukromí pomocí speciálního šifrování. Toto je stále nová technologie pro FB, takže buďte opatrní, pokud se rozhodnete, že tuto funkci chcete použít pro citlivý obsah zpráv. Wickr je kalifornský poskytovatel služeb, který dává uživatelům možnost nastavit, jak dlouhé intervaly autodestrukce mají být. Privnote je webový nástroj, který vás zbaví nutnosti instalovat a spravovat aplikaci ve vašem zařízení. Digify je guma příloh pro Gmail. Není to tak maskování jako Wickr nebo Snapchat, ale může to pomoci, když potřebujete příležitostně odeslat citlivý dokument e -mailem.

Která je nejlepší aplikace pro samo-destrukční zasílání zpráv?

Pokud si chcete vyzkoušet pomíjivé zasílání zpráv, zkuste nejprve Wickr. Wickr si získal důvěru a respekt milionů uživatelů a provozuje program odměn pro hackery, kteří mohou ve svém systému najít zranitelná místa. Electronic Frontier Foundation také udělila Wickrovi vynikající skóre na jejich Scorecard pro zabezpečené zasílání zpráv.

Screenshot z webu Wickr

Confide je druhá aplikace pro zasílání zpráv, kterou doporučujeme pro celkovou spolehlivost ochrany osobních údajů, zatímco ostatní možnosti mají své problémy a neustále se vyvíjejí.