Skip to content

Jak hodnotit aplikaci v Apple App Store

13 de Červenec de 2021
GettyImages 758302213 330cf1eeeafc4ee4b3fe2672f07ad2f6

Už jste někdy používali aplikaci, kterou jste opravdu milovali nebo se vám velmi nelíbila? Podělte se o svůj názor s vývojářem této aplikace a se všemi ostatními, kdo by ji mohli použít, hodnocením aplikace v App Store. Hodnocení je jednoduché, rychlé a může pomoci ostatním. Zde je návod, jak hodnotit aplikaci v Apple App Store. Tento článek byl napsán pomocí iOS 13, ale tyto kroky platí i pro iOS 11 a iOS 12. Pro dřívější verze iOS platí stejné základní nápady. Přesné kroky se mohou mírně lišit.

Jak hodnotit aplikaci v Apple App Store

Chcete-li hodnotit aplikaci v App Store, postupujte takto:

 1. Na zařízení iOS nebo iPadOS klepněte na Obchod s aplikacemi aplikaci otevřete.

 2. Klepněte na svou fotografii (nebo ikonu, pokud jste nepřidali fotografii) v pravém horním rohu obrazovky.

 3. Klepněte na Zakoupeno.

 4. Klepněte na aplikaci, kterou chcete ohodnotit.

 5. Přejděte dolů na ikonu Hodnocení a recenze sekce.

 6. Klepněte na počet hvězdiček, který chcete aplikaci udělit. Vaše hodnocení se automaticky uloží a odešle. Přidali jste špatné hodnocení nebo jste změnili názor? K aplikaci se můžete kdykoli vrátit a aktualizovat své hodnocení.

 7. Můžete také klepnout na Napsat recenzi na zanechat písemnou recenzi aplikace. Přidejte volitelný název, napište recenzi a klepněte na Poslat přidat svoji recenzi.

  Hodnocení a psaní recenze aplikace v Apple App Store.

Po ukončení aplikace iTunes s macOS Catalina (10.15) neexistuje způsob, jak zkontrolovat aplikace pro iOS nebo iPadsOS ze stolního počítače. Pokud však používáte verzi systému macOS, která má stále iTunes, můžete si aplikace zkontrolovat v sekci App Store v iTunes.

Jak hodnotit aplikaci v samotné aplikaci

V některých aplikacích máte také možnost zanechat recenzi přímo v samotné aplikaci. Ne každá aplikace má tuto funkci – vývojář ji musí přidat -, ale některé ano. V takovém případě se občas objeví vyskakovací okno s výzvou k zanechání recenze. Toto můžete samozřejmě zrušit bez zanechání recenze, ale pokud chcete zanechat recenzi, klepněte na počet hvězdiček, který chcete přiřadit, pak klepněte na Předložit. Toto hodnocení se odesílá do App Store, jako kdybyste tam šli přímo.

Screenshoty vyskakovacího okna Apple s hodnocením aplikací

Proč byste měli hodnotit aplikace

Možná uvažujete o hodnocení svých aplikací pro iOS, ale existuje několik důvodů, proč byste to měli zvážit:

 • Pomáháme ostatním uživatelům: Čtení recenzí a zjišťování, zda je aplikace dobrá před stažením a použitím, může ostatním uživatelům ušetřit čas. U placených aplikací jim to také šetří peníze. Zanechání recenze pomůže uživatelům získat jasnou představu o tom, zda je aplikace dobrá nebo ne, a pomůže jim dobře se rozhodnout.
 • Pomáháme vývojáři: Vývojáři musí vědět, co se jejich uživatelům líbí a nelíbí v aplikacích. Musí také slyšet o chybách v aplikaci. Recenze jsou přímým způsobem, jak toho dosáhnout.
 • Pomáháme společnosti Apple: Funkce a algoritmy vyhledávání Apple App Store mohou být ovlivněny tím, zda je aplikace hodnocena dobře nebo špatně.