Skip to content

Jak identifikovat složku Eudora ve Windows

1 de Srpen de 2021
Getty Eudora Welty 137261672 56e8d4bb3df78c5ba057b6e8 4b2440e36c6b4258bf75aad91ff62680

Eudora byla e -mailová klientka, která dostala jméno podle americké autorky Eudory Weltyové, americké spisovatelky povídek a prozaiků, která psala o americkém jihu kvůli své povídce „Proč žiji v PO“ Welty, která byla v době počátek programu (1988), byl údajně „potěšen a pobaven“. Software byl použit na operačních systémech Apple Macintosh a Microsoft Windows, ale již se nevyvíjí. Eudora byla pozoruhodná tím, že nabídla řadu nastavení pro přizpůsobení svého chování, z nichž mnohé nebyly k dispozici v uživatelském rozhraní, ale byly přístupné pomocí URI pro nastavení x-eudora, které bylo třeba vložit do zprávy a kliknout na ně. Eudora podporovala protokoly POP3, IMAP a SMTP. Eudora také měla podporu pro SSL a ve Windows autentizaci S/MIME, což uživatelům umožňovalo podepisovat nebo šifrovat e -mailové komunikace pro maximální zabezpečení. Podporovalo také několik výpočetních platforem pro palmtop, včetně Newtonu a Palm OS.

Eudora a Qualcomm

Eudora byla získána společností Qualcomm v roce 1991. Původně distribuována zdarma, Eudora byla komerčně dostupná a nabízena jako Light (freeware) a Pro (komerční) produkt. V letech 2003 až 2006 byla plně dostupná verze Pro k dispozici také jako distribuce „sponzorovaného režimu“ (adware). V roce 2006 Qualcomm zastavil vývoj komerční verze a sponzoroval vytvoření nové open-source verze založené na Mozilla Thunderbird s krycím názvem Penelope, později přejmenované na Eudora OSE. Vývoj open-source verze se zastavil v roce 2010 a byl oficiálně ukončen v roce 2013, přičemž uživatelům bylo doporučeno přejít na aktuální verzi Thunderbirdu.

Eudora a Windows

V závislosti na vaší verzi systému Windows a vaší konfiguraci může Eudora uchovávat vaše zprávy, data adresáře a nastavení na jednom z mnoha různých míst. Pokud jste je chtěli zálohovat nebo zkopírovat, musíte nejprve identifikovat svou složku Eudora. Takto byste identifikovali svou složku Eudora ve Windows.

Jak identifikovat složku Eudora ve Windows

Vyhledání složky Eudora ve Windows:

  • Hledat eudora.ini na tvém počítači.

Pokud získáte pouze jeden výsledek, složka obsahující eudora.ini je vaše složka Eudora. Pokud existuje více složek obsahujících eudora.ini, musíte je všechny otevřít, abyste identifikovali „vaši“ složku Eudora. Vyhledejte soubory .mbx a složky .fol, které odpovídají vašemu nastavení poštovních schránek v Eudora.

Najděte svou složku Eudora rychleji ve Windows 2000/XP a novějších

Pokud používáte Windows 2000, XP nebo novější, zkuste to nejprve:

  • Vybrat Běh z Start Jídelní lístek.
  • Typ %appdata% Qualcomm Eudora.
  • Vybrat Vrátit se přejít přímo do složky Eudora.

Pokud to nefunguje, použijte výše uvedenou metodu k vyhledání složky úložiště Eudora.