Poté, co jste nějakou dobu pobavili myšlenku užít si zvuk venku doma, jste se konečně rozhodli jít do toho. Gratulujeme vám k sadě reproduktorů s venkovním hodnocením (tj. Odolným proti povětrnostním vlivům)! Pokud nejste zvyklí na tento typ instalace reproduktorů, může to vypadat jako skličující úkol. Naštěstí to není tak těžké, jak to zní. S trochou plánování a několika nástroji budete mít své oblíbené hudební skladby přehrávané přes váš dvorek v žádném okamžiku.
Umístěte a namontujte reproduktory
Než začnete vrtat otvory nebo vést dráty, přečtěte si pokyny k produktu! Výrobci obvykle poskytují příslušné informace spolu se sadou pro montáž na konzolu. Jakmile jste manuálu důkladně naskenovali, vyhledejte některé ideální polohy, které je třeba zvážit. Umístění reproduktorů pod střešní okapy nebo převisy teras často nabízí přidanou ochranu proti slunci, větru a dešti. Další výhodou je, že je potřeba méně vodiče a přestrojení – důležité, pokud dáváte přednost smíšenému a bezproblémovému vzhledu před připojeným zařízením. Při průzkumu dostupného prostoru je třeba mít na paměti několik věcí. Zkuste se ujistit, že jsou reproduktory namontovány hluboko na pevný materiál (např. Dřevo, cihly, kámen, beton), nejen na obklady, žlaby nebo tenkou sádrokartonovou desku. Tím se výrazně sníží pravděpodobnost, že se reproduktory časem uvolní nebo spadnou. Umístěte reproduktory vysoko (jen mimo dosah prstů, 8 až 10 stop) a asi 10 stop od sebe. Nakloňte je mírně dolů. To nejenže zaměřuje zvuk na posluchače (a nikoli na sousedy), ale může také pomoci při odtoku vody, aby se zabránilo hromadění na povrchu reproduktoru. Pokud je to možné, je dobré venkovní reproduktory před dokončením vyzkoušet. Umístění a umístění záleží na zobrazovacím výkonu. A jediné, co potřebujete, je dočasné nastavení reproduktorů a vedení kabelů přes otevřené dveře do vašeho zařízení uvnitř. Pokud to zní prefekt, pak se připojte!
Před vrtáním a spuštěním drátů zvažte pole ovládání hlasitosti
Pokud se vám nelíbí myšlenka jít úplně zpět do domu pokaždé, když chcete hudbu vypnout / zapnout venku, určitě budete chtít ovladač hlasitosti. Je důležité učinit toto rozhodnutí jako první, protože se může změnit, kde můžete vyvrtat otvory pro spuštění zvukových vodičů. Může také určit celkové potřebné množství drátu. Ovládací skříňku hlasitosti lze snadno namontovat a připojit mezi reproduktory a přijímač / zesilovač. Ujistěte se, že máte dostatek drátu správného rozměru. Pokud je odhadovaná vzdálenost 20 stop nebo méně, pak by měl být rozchod 16 v pořádku. V opačném případě budete chtít zvážit použití tlustších měřidel, zvláště pokud jsou reproduktory typu s nízkou impedancí. A pamatujte, že to je celkový ujetá vzdálenost a nejen přímka z jedné komponenty do druhé; všechny malé zvraty a rohy se počítají. Nezapomeňte také trochu uvolnit. Máte-li pochybnosti (nebo pokud jsou čísla příliš blízko k volání), přejděte na silnější drát. Pokud máte pohodlně umístěné půdní otvory, můžete vodič protlačit a navigovat ho směrem k oblasti nejblíže k přijímači / zesilovači. Pokud tomu tak není, nebo pokud se procházení podkrovím ukáže jako větší problém, než by stálo za to, můžete do vnější stěny vyvrtat malý otvor. Neveďte vodič okny nebo dveřmi, protože by to mohlo vést k poškození. A pokud si chcete něco usnadnit, vyberte místo pro vrtání, které je snadno přístupné na obou stranách.
Připojte kabely a těsnící otvory
Díky bezpečnému procházení vodičů z jednoho konce na druhý zbývá jen připojit, otestovat a utěsnit. V tuto chvíli je vhodné zvážit použití banánků pro venkovní reproduktory (pokud existuje kompatibilní připojení). Banánkové zástrčky omezují množství odkrytého drátu, jsou často spolehlivější z hlediska výkonu a jejich správa je mnohem snazší než u holých drátů. Jakmile je vše připojeno, otestujte systém / připojení, abyste se ujistili, že vše funguje správně, zvláště pokud jste se rozhodli pro ovládání hlasitosti, spínač reproduktoru B nebo samostatný přepínač voliče reproduktorů. Ujistěte se, že jste nechali v lanku nějakou vůli, aby vám pomohla odvádět vodu z kontaktních míst. Pokud je délka vedoucí k reproduktoru napnutá, může voda proudit zpět do svorek reproduktoru a způsobit potenciální poškození; je to stejné s otvory vyvrtanými ve stěnách. Upravte tedy vodiče tak, aby vytvářely pokles ve tvaru písmene U. Voda bude následovat dolů a bezpečně odkapávat ze dna. Dokončete instalační projekt nějakým těsněním na bázi silikonu. Budete chtít utěsnit všechny vyvrtané otvory (obě strany), abyste udrželi izolaci domu a zabránili výskytu nežádoucích brouků a škůdců.