Skip to content

Jak konfigurovat podporu WPA v systému Microsoft Windows

5 de Srpen de 2021
172601270 56a1ad9e3df78cf7726cfc65

Co vědět

 • Ověřte, zda váš směrovač a síťové adaptéry podporují WPA, a poté použijte kompatibilní nastavení na každém zařízení.
 • Chcete -li provozovat WPA i WPA2 ve stejné síti, ujistěte se, že je přístupový bod nakonfigurován pro smíšený režim WPA2.

Pokyny v tomto článku platí pro nastavení WPA v systému Windows XP a novějších k zabezpečení vaší domácí sítě před nežádoucími uživateli.

Co potřebujete k použití WPA pro Windows

K nastavení WPA pro Windows budete potřebovat následující:

 • Bezdrátový router Wi-Fi (nebo jiný přístupový bod)
 • Minimálně jeden klient se systémem Windows XP nebo novějším se síťovým adaptérem Wi-Fi
 • Připojení k internetu pro stahování aktualizací softwaru

WPA by nemělo být zaměňováno s aktivací produktu Microsoft (také známou jako aktivace produktu Windows), což je samostatná technologie, která je také součástí systému Windows.

Jak konfigurovat WPA pro Microsoft

Při nastavování WPA v sítích Wi-Fi s počítači Windows postupujte podle těchto pokynů:

 1. Ujistěte se, že každý počítač v síti používá nejnovější aktualizaci service pack pro svoji verzi systému Windows. Navštivte stránku Windows Update Pack Center Center a stáhněte si nejnovější aktualizace pro váš OS.

  Navštivte stránku Windows Update Pack Center Center a stáhněte si nejnovější aktualizace pro váš OS.

 2. Ověřte, zda váš směrovač bezdrátové sítě (nebo jiný přístupový bod) podporuje WPA. V případě potřeby navštivte webové stránky výrobce, kde najdete informace o upgradu firmwaru a povolení WPA. Protože některé starší bezdrátové přístupové body nepodporují WPA, bude možná nutné vyměnit ten váš.

  Konfigurační stránka WPA na webu podpory Netgear

 3. Ověřte, že bezdrátový síťový adaptér každého klienta také podporuje WPA. Nainstalujte nejnovější ovladače zařízení v případě potřeby od výrobce adaptéru. Protože některé bezdrátové síťové adaptéry nepodporují WPA, bude pravděpodobně nutné je vyměnit.

  Stránka pro stažení ovladače síťového adaptéru Intel

 4. Ověřte, zda jsou síťové adaptéry kompatibilní se službou Wireless Zero Configuration (WZC) nebo s rozhraním API přirozené Wi-Fi. Podrobnosti o těchto službách najdete v dokumentaci k adaptéru nebo na webu výrobce, poté aktualizujte ovladač a konfigurační software, aby jej v případě potřeby podporoval.

  Průvodce dokumentací Microsoft Wireless Zero Configuration (WZC)

 5. Na každé zařízení Wi-Fi použijte kompatibilní nastavení WPA. Tato nastavení pokrývají šifrování a ověřování sítě. Vybrané šifrovací klíče (nebo přístupové fráze) WPA se musí přesně shodovat mezi zařízeními.

  Možnosti zabezpečení WPA routeru Neatgear

Pro ověřování existují dvě verze chráněného přístupu Wi-Fi s názvem WPA a WPA2. Chcete -li spustit obě verze ve stejné síti, ujistěte se, že je přístupový bod nakonfigurován pro Smíšený režim WPA2. V opačném případě musíte všechna zařízení nastavit výhradně na režim WPA nebo WPA2. Produkty Wi-Fi používají k popisu typů ověřování WPA různé konvence pojmenování. Nastavte veškeré vybavení, které chcete použít Osobní/PSK nebo Enterprise/*EAP možnosti.