Zakázání hardwarového zařízení uvedeného ve Správci zařízení je užitečné, pokud chcete, aby Windows ignoroval hardware. Většina uživatelů, kteří se rozhodnou zařízení deaktivovat, tak činí proto, že mají podezření, že hardware způsobuje nějaký druh problému. Windows povoluje všechna zařízení, která rozpozná. Po deaktivaci již systém Windows nebude zařízení přiřazovat systémové prostředky a žádný software ve vašem počítači nebude moci zařízení používat. Zakázané zařízení bude také označeno černou šipkou ve Správci zařízení nebo červeným x ve Windows XP a vygeneruje chybu kódu 22.
Jak zakázat zařízení ve Správci zařízení ve Windows
Zařízení můžete deaktivovat v zařízení Vlastnosti ve Správci zařízení. Podrobné kroky při deaktivaci zařízení se však liší v závislosti na operačním systému Windows, který používáte – rozdíly jsou uvedeny v následujících krocích. Podívejte se, jakou verzi systému Windows mám? pokud si nejste jisti, která z těchto několika verzí systému Windows je ve vašem počítači nainstalována.
-
Otevřete Správce zařízení. Existuje několik způsobů, jak se dostat do Správce zařízení (viz Tip 3 níže), ale nabídka Power User je nejjednodušší metodou v novějších verzích systému Windows, zatímco v Ovládacích panelech najdete Správce zařízení ve starších verzích.
-
Nyní, když Správce zařízení Pokud je otevřené okno, vyhledejte zařízení, které chcete deaktivovat, vyhledáním v kategorii, která jej představuje. Chcete-li například zakázat síťový adaptér, podívejte se do Síťové adaptéry sekce nebo Bluetooth sekce deaktivovat adaptér Bluetooth. Najít jiná zařízení může být o něco těžší, ale můžete se podívat do tolika kategorií, kolik je potřeba. Ve Windows 10/8/7 klikněte nebo klepněte na ikonu > ikonu nalevo od zařízení otevřete sekce kategorií. The [+] ikona se používá ve starších verzích systému Windows.
-
Když najdete zařízení, které chcete deaktivovat, klikněte na něj pravým tlačítkem (nebo klepněte a podržte) a vyberte Vlastnosti z nabídky.
-
Otevři Řidič záložka z toho Vlastnosti okno.
Pouze uživatelé systému Windows XP: Zůstaňte v Všeobecné kartu a otevřete Využití zařízení: nabídka dole. Vybrat Nepoužívejte toto zařízení (deaktivovat) a pak přejděte dolů na krok 7. Pokud nevidíte Řidič karta nebo tato možnost v Všeobecné Na záložce nezapomeňte otevřít vlastnosti samotného zařízení, nikoli vlastnosti kategorie, ve které se nachází. Vraťte se ke kroku 2 a použijte tlačítka rozbalení (> nebo [+]) otevřete kategorii a poté postupujte podle kroku 3 teprve poté, co vyberete zařízení, které deaktivujete.
-
lis Zakázat zařízení pokud používáte Windows 10, nebo stiskněte Zakázat pokud používáte starší verzi systému Windows.
-
Výběr Ano když uvidíte „Zakázání tohoto zařízení způsobí, že přestane fungovat. Opravdu ho chcete deaktivovat?“ zpráva.
-
Vybrat OK na Vlastnosti okno pro návrat do Správce zařízení.
-
Nyní, když je deaktivováno, měla by se v horní části ikony zařízení zobrazit černá šipka nebo červené x.
Tipy a další informace o deaktivaci zařízení
- Je opravdu snadné vrátit tyto kroky zpět a znovu povolit zařízení nebo povolit zařízení, které bylo deaktivováno z jiného důvodu.
- Kontrola černé šipky nebo červeného x ve Správci zařízení není jediný způsob, jak zjistit, zda je zařízení deaktivováno. Kromě fyzického potvrzení, že hardware nefunguje, je dalším způsobem zobrazení jeho stavu, což můžete udělat také ve Správci zařízení.
- Nabídka Power User a ovládací panel jsou dva hlavní způsoby přístupu ke Správci zařízení v systému Windows, protože pro většinu lidí jsou nejsnadnějším přístupem. Věděli jste však, že Správce zařízení můžete otevřít také z příkazového řádku? Používání příkazového řádku nebo dialogového okna Spustit může být pro vás jednodušší, zvláště pokud jste rychlí s klávesnicí.
- Pokud nemůžete aktualizovat ovladač pro jedno ze svých zařízení, může to být proto, že je zařízení deaktivováno. Některé nástroje pro aktualizaci ovladačů mohou být schopny automaticky povolit zařízení před aktualizací, ale pokud ne, postupujte podle pokynů v tutoriálu propojeném v první Tip výše.