Skip to content

Jak může Apple používat tajnou reverzní nabíječku pro iPhone

6 de Červenec de 2021
ScreenShot2020 10 30at11.39.49AM 7808a91adf964e5fa8ace3df0937a285

Klíčové jídlo

  • Nabíjecí kroužek MagSafe v iPhone 12 by mohl nabíjet příslušenství.
  • Čipy RFID uvnitř pouzder Apple iPhone 12 sdělují iPhonu, jakou barvu mají pouzdra.
  • Podle údajů FCC může iPhone 12 dodávat až pět wattů.

Magnetický nabíjecí kruh MagSafe na zadní straně iPhone 12 má skrytou tajnou funkci. Kromě nabíjení iPhonu může „dobíjet“ další gadgety a odšťavňovat je pomocí vlastní baterie. Představte si, že připojíte svůj iPhone k nabíjení pomocí standardního kabelu Lightning a umístíte pouzdro AirPods na zadní stranu telefonu, abyste jej mohli současně nabíjet. Tato schopnost zpětného nabíjení je právě tam v iPhone 12, který máte v ruce, podle vlastních přihlášek FCC společnosti Apple. „Kromě možnosti nabíjení stolní nabíječkou WPT (puk), modely iPhone 2020 také podporují funkci nabíjení WPT při 360 kHz k nabíjení příslušenství„, uvádí úvodní část jednoho podání FCC. Poté přichází poněkud zmatená věta naznačující budoucí plány společnosti Apple:„ V současné době je jediným příslušenstvím, které lze nabíjet iPhony, externí potenciální jablko [sic] příslušenství v budoucnu. “

Co je to MagSafe Ring?

IPhone 12 má na zadním panelu magnetický kroužek, který lze zacvaknout na různé doplňky. Patří mezi ně vlastní nabíječka magnetických puků společnosti Apple, ale také řada pouzder Apple pro iPhone 12. Tyto případy obsahují kompatibilní magnety, ale mají také zabudovaný RFID čip. Tento čip může číst iPhone. V tomto případě sděluje iPhonu 12 barvu pouzdra, takže může přizpůsobit určité prvky displeje tak, aby odpovídaly.

Ale jen pro zábavu uvažujme, jaké druhy funkcí a příslušenství by bylo možné využít k využití těchto dvou vestavěných technologií: reverzní nabíječka a komunikace RFID.

Nabíječka AirPods

Toto je nejviditelnější a příklad, který jsem použil výše. AirPods již přicházejí v případech nabíjení kontaktů kompatibilních s Qi. Pokud byste mohli nabíjet AirPods z iPhone, potřebovali byste na nočním stolku o jeden kabel méně, ale mohli byste také AirPods poskytnout nouzovou podporu na cestách z vlastní baterie iPhone.

iPad na iPhone

Pokud MagSafe přijde do budoucích iPadů, můžete svůj iPhone nabíjet z relativně obrovské baterie iPadu. To nemusí být praktické pro každodenní nabíjení, ale v případě nouze, aniž by vám pomohl i kabel Lightning-USB-C, by to mohlo být skvělé.

Zaměstnanci Apple porovnávají tloušťku iPhonu a nového iPadu mini

Napájení reproduktorů

Podle The Verge, reverzní nabíječka iPhone je schopna vydat až pět wattů energie. To je dost na pět voltů u jednoho zesilovače, který je v rozsahu USB. A co reproduktor, který můžete přichytit na zadní stranu iPhone? Byl by napájen z iPhone a mohl by také obsahovat čip RFID, který by umožňoval jeho Bluetooth okamžitě spárovat s iPhone. Stačí je spojit dohromady a hudba vyjde.

Spárování herních ovladačů

Myšlenku herního ovladače MagSafe jsme navrhli v našem článku o příslušenství MagSafe, které bychom chtěli pro iPhone 12, ale to bylo jen proto, že byste mohli věc přilepit na zadní stranu iPhone. Nyní, když víme, že může dodávat energii, budou věci zajímavější. Ovladač může být například mnohem štíhlejší, protože by nepotřeboval vlastní baterii. Nebo pokud by měl baterii, mohl by ji iPhone nabít. Díky schopnostem RFID může být párování mnohem jednodušší, takže byste mohli mít jeden ovladač pro domácí konzolu a iPhone a automaticky by se připojil k jednotce, kterou právě používáte.

Pouzdro E-Ink

Pouzdra E-Ink již pro iPhone existují. Jednu jsem otestoval a byla to nesmysl. Ale v zásadě by mohl být panel e-inkoustu na zadní straně vašeho iPhone super praktický. E-inkoust, stejně jako displej Kindle, spotřebovává energii, pouze když se mění, a je viditelný na slunečním světle, stejně jako papír.

InkCase pro iPhone Plus se zprávou „Buďte sami sebou“

Představte si, že máte svůj nákupní seznam na zadní straně iPhonu, takže jste nemuseli neustále odemykat svůj iPhone, když nosíte masku v supermarketu. Nebo ukázat mapu na zadní straně, nebo ji dokonce použít ke čtení knihy.

Ovládání blesku fotoaparátu

IPhone má již na zadní straně slušný „blesk“, ale může to být trochu drsné. Je to proto, že je maličký – čím menší je světelný zdroj, tím ostřejší stíny vrhá a méně lichotivé světlo. Světelný panel LED na zadní straně iPhone by byl dobrý pro video a fotografie. Jako bonus mohl aktualizovaný software v aplikaci Fotoaparát blesk aktivovat pouze v případě potřeby.

A co AirTags?

Apple by pravděpodobně musel aktivovat reverzní nabíjení pomocí softwaru a zpřístupnit příslušenství. Ale skutečnost, že je to uvedeno v podání FCC, spíše než spekulativní patentová přihláška, znamená, že Apple může být ve skutečnosti připraven něco nasadit. A tím něco mohou být AirTags, dlouho očekávané sledovací puky společnosti Apple, které vám umožní najít ztracené klíče jako stávající trackery Tile. Ať už je důvod této malé skryté funkce MagSafe jakýkoli, mohl by vést k vzrušujícímu příslušenství. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co s tím udělají tvůrci gadgetů třetích stran.