Skip to content

Jak může být Minecraft nástrojem ke zmírnění stresu

18 de Srpen de 2021
GettyImages 868749802 8a5e467b21e14c6f90410239cc10edba

Pro miliony lidí na celém světě může být hledání způsobů, jak ztratit a zmírnit stres, významným faktorem při jejich stresu jako celku. Zatímco čtení, cvičení nebo soustředění se na oblíbený koníček je pro někoho úlevou od stresu, pro jiného jsou videohry metodou. Videohry někdy lidem umožňují relaxovat a ignorovat vnější příčiny stresu. Hraní těchto her umožňuje mnoha lidem cítit se lépe po dobu, kdy se věnují svému koníčku. V tomto článku budeme diskutovat, proč videohra Minecraft konkrétně má tak obrovský potenciál být úlevou od stresu. Začněme.

Útěk

Únik stresu ve vašem každodenním životě dává člověku schopnost vydechnout si z toho, co ho trápí. Může to být intenzivní den, kdy vše, co děláte, abyste se uklidnili, nefunguje ani v nejmenším. Jedno z hlavních pozitiv hraní Minecraft zbavit se stresu je nedostatek cíle, kterého by bylo možné dosáhnout. I když si mnoho hráčů vytváří cíle samo, neexistuje žádná konkrétní výzva, kterou by hráč ve hře měl splnit. Chybějící cíl daný přímo hráči dává člověku, který hraje, příležitost vytvořit si své touhy a úspěchy. Zatímco někteří hráči se mohou cítit úspěšní při vytváření hradu v Přežití, jiní se mohou cítit úspěšní při stavění stejného hradu v Kreativním režimu. Možnost vybrat si, na co máte chuť, přináší nový a poněkud neznámý pocit z hraní. Obecně platí, že když poprvé spustíte videohru, budete informováni, co máte dělat od chvíle, kdy začnete hrát. Minecraft není jako většina her. Aspekt nevědomosti, co má podvědomě dělat, nechává hráčovu mysl volně se toulat. Minecraft dává hráčům možnost měnit své okolí tak, jak chtějí. Pokud se hráč rozhodne, že nikdy nechce umístit nebo zničit blok ve svém světě, může si udělat, co chce, a rozhodnout se. Žádné pravidlo výslovně neurčuje, s čím musí hráč komunikovat Minecraft být považován za hraní.

Nekonečné pískoviště

Zdá se, že většina světů ve videohrách má bariéru, místo, kde hráč nemá projít, a ukazuje zakázané místo, ve kterém hráči nemohou komunikovat. Minecraft posouvá slovo „nekonečné“ na zcela novou úroveň, přičemž světy se rozprostírají v milionech a milionech bloků a zdánlivě nelze vidět absolutně každé stvoření ve světě. Tento nekonečný svět pomáhá hráčům pochopit, že nezažili neznámo, což jim dává možnost cestovat do neznámých zemí nebo je nechat držet se toho, co vědí, a zůstat v přesném poloměru nastaveném pohodlím odchodu. Zda chce hráč zůstat na malém místě, nebo zda chce hráč prozkoumat tak daleko, jak jen může, MinecraftTéměř nekonečný rozsah bloků umožňuje hráči diktovat, co je v jejich světě správné nebo co špatné. Ujištění, že jste manipulátorem svého světa, a můžete diktovat, co se stane nebo nestane, může hráčům poskytnout uspokojení z pochopení, že svět, ve kterém žijí, je jejich, aby se změnili podle jejich přání.

Umění stvoření

Jeden z MinecraftNejdůležitějšími prodejními body je schopnost vytvořit, na co máte chuť. Ve videohře, kde máte na výběr stovky bloků, Minecraft umožňuje hráčům být neuvěřitelně kreativní. Pokud byste chtěli postavit dům, plochý 8bitový charakter, svůj vlastní vynález Redstone nebo cokoli, co si vymyslíte, Minecraft nechá vás to udělat. Mnohým se to podařilo najít Minecraft jako velmi expresivní kreativní výstup. Mít odbyt k využití a vynaložení veškerého svého úsilí je v životě velmi důležité. Ať už píšete hudbu, sportujete, děláte umění nebo cokoli jiného, ​​je vždy užitečné. Minecraft dává hráči možnost představit si nové koncepty a vytvářet je na snadno přístupném médiu. Jedním z významných problémů, se kterými se tvůrci potýkají, je nedostatek vhodných nástrojů, které by podpořily vaši kreativitu. S Minecraft„Vše, co člověk musí začít vytvářet, je mít videohru a dostatečně silnou představivost, aby mohl přímo ve hře vykreslit to, co si myslí. Mnoho hráčů zašlo tak daleko, že vytvářeli města, dobrodružné mapy a dokonce i skutečný vánoční stromek, který je ovládán v samotné hře. S MinecraftOmezení téměř neexistují. Pokud hráče napadne nápad, existuje více než pravděpodobný způsob, jak jej vytvořit. I když může být těžké přivést to, co si představujete, do virtuální reprezentace, pokud se budete maximálně snažit a jste ochotni projekt dokončit, budete mít více než pravděpodobné skvělé stvoření.

Hudba

MinecraftHudba je velmi nezapomenutelným aspektem samotné videohry. Přidání velmi ambientního soundtracku k již tak krásné hře přináší MinecraftSchopnost vtáhnout vás a ztratit se ve hře na novou úroveň. Místo toho, aby C418 do videohry přidala extrémně energickou hudbu, dodala Mojangovi velmi uklidňující hudební žánr. Písně C418 začnou v největší časy, což vám umožní neuvěřitelné množství ponoření. Hudba sama o sobě stačí ke zmírnění stresu pro mnoho hráčů. Když se hudba začne přehrávat, můžete ztratit přehled o čase, který uplynul od jejího začátku. Většina hudby ve videohrách může být velmi otravná a neustále se opakovat od začátku úrovně, dokud se nedostanete k další části. Tak jako Minecraft je nelineární videohra, která nemá žádný konečný cíl, hudba nekonečné smyčkové rozmanitosti je zcela zbytečná. Při hraní to rychle zjistíte MinecraftHudba začne hrát ve zcela náhodných intervalech. Tak jako MinecraftHudba nemá žádný přímo naplánovaný nebo diktovaný rozvrh, hráči obecně více přijímají přehrávání hudby. Občas si hráči možná ani nevšimnou, že hudba přichází nebo odchází, protože jemnost hudby obecně nestačí k obtěžování. I když jsou někteří, kterým se hudba nelíbí, mnoha hráčům připadá odpočinková.

Přizpůsobitelnost

Nalezení způsobu, jak zmírnit stres, je o nalezení zóny pohodlí. Abyste našli svoji komfortní zónu, možná budete muset některé věci přepnout a vyhovět vašim potřebám. MinecraftŠílené množství přizpůsobitelnosti vám může pomoci zmírnit stres. Li MinecraftVýchozí textury a zvuky nevyhovují vašim potřebám, můžete je snadno nahradit. Mojang vzal mezi sebe, že přidal možnost dát hráčům možnost měnit a měnit své balíčky zdrojů. Balíčky zdrojů mohou změnit vzhled, zvuk, modely, písma a mnoho dalšího Minecraft Zkušenosti. Zatímco některé balíčky zdrojů mohou být příliš zaneprázdněné nebo příliš jednoduché, existuje mnoho dostupných možností, které přinesou Minecraft blíže tomu, co byste chtěli zažít. Další texturou, kterou lze změnit a přizpůsobit, je kůže vašeho Minecraft charakter. Zatímco na téma prožívání Minecraft tak, jak byste chtěli, úpravy hry mohou přinést skvělé zážitky. Minecraft má rozsáhlou škálu modů. Tyto úpravy ve hře mohou být jednoduché (například mod TooManyItems) nebo velmi složité (jako mod Aether II). Tyto úpravy mohou extrémně změnit hru a mohou přispět ke skvělé hratelnosti.

Multiplayer

Hraní Minecraft s přáteli může inspirovat k novým dobrodružstvím a může pomoci zmírnit stres. Při hraní Minecraft v multiplayeru si hráči mohou užít vidění s přáteli v jejich hranaté podobě. S přáteli na serveru a se spoustou nových věcí, které mohou hráči dělat, mohou hráči ignorovat jejich příčiny stresu při hraní. Vaše skupina soudruhů se možná bude chtít hlouběji zabývat aspektem režimu přežití a spolupracovat na vytvoření neproniknutelné pevnosti. Pokud vás nudí režim přežití, můžete s přítelem skočit na jiný server a hrát nějaké minihry. Existují různé typy miniher, od parkouru, přes spleef, přes Survival až po strategii. Tyto hry mohou být skvělé pro vytvoření silnějšího pouta pro hráče zapojené do týmové práce nebo mohou mezi nimi vytvořit soutěž. Nakonec jsou minihry o zábavě.

Opakování

MinecraftOpakování je významným faktorem, proč je tak milé. Když se hráč při hraní dostane do své žlábku, všimnete si, že bude více než pravděpodobné, že bude dělat hodně z toho, co dělal po celou dobu. Po chvíli hraní zjistíte, že je snadné si zapamatovat, jak provádět různé úkoly, které bylo kdysi extrémně těžké si zapamatovat. Vytváření a vytváření lektvarů se stává extrémně nezapomenutelným a snadno se replikuje. Vědět, jak najít diamanty, se stane druhou přirozeností, odrazit se od nepřátel se stane svalovou pamětí a mnoha dalšími. S každou novou aktualizací nám však Mojang vždy hodí křivku a poskytne nám novou funkci, se kterou se seznámíme.

Na závěr

Minecraft pohánělo hráče způsoby, které byly až do vytvoření videohry v roce 2011 považovány za nepředstavitelné. Pro mnohé byla tato videohra únikem, vstupem do nové komunity, ve které je třeba se odlišit, výstupem pro umění a mnoha dalšími. . Důvod pro MinecraftÚspěch byl definován podporou, kterou hráči v průběhu let poskytli videohře. Být znovu vydán na různých platformách a získat přidání Minecraft: Story Mode a Minecraft: Education Edition, film, který se právě vyrábí (a mnoho dalšího), Minecraft začíná být inspirujícím a skvělým způsobem, jak zmírnit stres.