Skip to content

Jak nainstalovat Viber pro Android

3 de Srpen de 2021
man with dog on a hiking trip in forest using cell phone 882157662 5c4c135346e0fb00014a2b30

Co vědět

 • Přejděte na stránku aplikace Viber a stáhněte si Viber pro Android. Otevřete aplikaci a postupujte podle pokynů k instalaci a ověření.
 • K plnému přístupu budete muset poskytnout přístup ke své poloze a seznamu kontaktů.
 • Viber telefonuje prostřednictvím hotspotů Wi-Fi a datových tarifů. Bez datového tarifu zaplatíte za každý MB využitý na hovory a zprávy.

Existuje několik aplikací VoIP pro Android, které umožňují bezplatné volání přes internetové připojení, a to buď pomocí Wi-Fi, nebo datového tarifu. Oblíbenou aplikací VoIP je Viber. Viber nevyžaduje uživatelské jméno a heslo. Používá číslo vašeho mobilního telefonu a integruje jej do vašeho seznamu kontaktů. Zjistěte, jak nainstalovat Viber na zařízení Android se systémem Android 4.1 nebo novějším.

Jak stáhnout a nainstalovat Viber

Jak nainstalovat Viber na telefon Android:

 1. Na zařízení Android otevřete Google Play a poté vyhledejte Viber přejděte na stránku aplikace Viber.

 2. Klepněte na Nainstalujte pro automatické stažení a instalaci aplikace.

 3. Klepněte na Otevřeno.

 4. Na uvítací obrazovce, která uvádí funkce aplikace, klepněte na Pokračovat, poté zadejte číslo svého mobilního telefonu.

 5. Viber automaticky detekuje vaši polohu a směrové číslo. Pokud umístění není správné, vyberte správné umístění.

  Nastavení a běh Viberu

 6. Až budete vyzváni k povolení povolení Viberu k přístupu do vašeho seznamu kontaktů, buď přijměte nebo zamítněte oprávnění.

 7. Viber vám zašle aktivační kód v textové zprávě, aby ověřil, že jste vlastníkem telefonního čísla. Zadejte čtyřmístný kód a začněte volat svým přátelům.

Co potřebujete k instalaci Viberu

Viber vyžaduje kompatibilní a podporovaný smartphone. Většina zařízení Android je kompatibilní. Důvodem je, že Android je otevřený operační systém s ohledem na integraci hardwaru a vývoj softwaru. Pokyny k instalaci a konfiguraci Viber na iPhone a iPad jsou podobné procesu instalace na zařízeních Android. IPad je však podporován pouze částečně.

Používání Viberu na Androidu

Viber také vyžaduje připojení k internetu pomocí Wi-Fi nebo mobilního připojení. Viber telefonuje prostřednictvím hotspotů Wi-Fi, a to i doma a v kanceláři, a prostřednictvím datového tarifu pro hovory, když jste na cestách. Pokud nemáte neomezený datový tarif, zaplatíte za každý MB dat, který použijete na hovory a zprávy. Podpora Viber říká, že aplikace využívá 240 kB dat za minutu používání, nahoru a dolů. To činí 14 MB za hodinu komunikace. Než budete moci volat, budete potřebovat seznam přátel. Nemůžete volat Viber ani posílat zprávy Viber lidem, kteří Viber nepoužívají.

Získejte maximum z Viberu

Se společností Viber ušetříte peníze, pokud máte řadu kontaktů, kterým často voláte, například rodinu, přátele a kolegy. Požádejte je, aby si nainstalovali Viber, a hovory s nimi budou zdarma, zvláště pokud budete volat prostřednictvím hotspotů Wi-Fi. Ve Viberu můžete také organizovat skupinové zprávy a proměnit aplikaci v nástroj pro spolupráci.