Skip to content

Jak najít a používat složku AppData ve Windows

11 de Září de 2021
GettyImages 939019528 9a3ea9435aa7492db722f220656916cb

Každý počítač se systémem Windows obsahuje skrytou složku s názvem Data aplikací. Většina uživatelů k této složce nikdy nepotřebuje přistupovat, a pokud si nevíte rady, může s ní nepořádek způsobovat problémy ve vašem počítači. Jednoho dne však možná budete potřebovat přístup k této složce a jaká data v ní jsou obsažena. Pokud si nejste jisti, jak nakládat s tímto typem dat, vytvořte si zálohu systému pro případ, že by se něco pokazilo. Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a 8.1 a Windows 7.

Co je složka AppData?

Složka AppData obsahuje všechna data specifická pro váš uživatelský profil Windows. To znamená, že vaše data lze přenášet z jednoho zařízení do druhého, pokud se přihlásíte pomocí stejného profilu. Několik aplikací používá složku AppData, takže je snadné uchovávat data synchronizovaná mezi zařízeními. Internetové prohlížeče, jako je Firefox, ukládají vaše profily a záložky do složky AppData. E -mailové programy, jako Thunderbird nebo Outlook, také ukládají data do této složky. Ukládání souborů mnoha počítačových her končí ve složce AppData.

Jak zrušit skrytí složky AppData ve Windows

Existuje několik způsobů, jak se dostat do složky AppData. Můžete jej najít pomocí Windows Search nebo zviditelněním skrytých složek a přímo na něj přejít.

 • Windows Search: V Vyhledávací lišta na tvé Panel nástrojů Windows, typ %data aplikací% a stiskněte Vstupte. Tím se otevře složka AppData v Průzkumník Windows.
 • Zviditelněte skryté složky: Složka AppData je skrytá, takže musíte ve svém Nastavení najít jej bez přímého hledání.

Jak najít složku AppData ve Windows 10, 8 a 8.1

Poté, co soubor odkryjete, zde najdete postup, jak složku najít, pokud ji nemůžete vyhledat pomocí vyhledávání.

 1. Otevři Kontrolní panel.

 2. Vybrat Možnosti Průzkumníka souborů.

 3. Vybrat Pohled kartu okna Možnosti Průzkumníka souborů.

 4. Vybrat Zobrazit skryté soubory, složky a jednotky. lis Aplikovat uložte všechny změny a poté vyberte OK.

 5. Složka AppData se nachází na C: users YOURNAME, kde YOURNAME je vaše ID profilu Windows.

Najděte složku AppData ve Windows 7

Proces hledání vaší skryté složky AppData v systému Windows 7 se mírně liší kvůli rozdílům v uživatelském rozhraní. Pomocí těchto rychlých kroků vyhledejte složku.

 1. Kliknutím na ikonu složky na hlavním panelu v dolní části obrazovky otevřete soubor Průzkumník souborů.

 2. Když se otevře Průzkumník souborů, klikněte na Organizovat a poté ze zobrazené nabídky vyberte Složky a možnosti vyhledávání.

 3. V Možnosti složky okno, vyberte the Pohled a ujistěte se, že je k dispozici možnost Zobrazit skryté soubory, složky a jednotky je vybráno. Klikněte Aplikovat uložte všechny změny a poté klikněte na OK.

 4. Dále v Průzkumník Windows na panelu vlevo, klikněte na C: Drive jednou otevřít Složky pohled pod něj.

 5. Poklepejte na ikonu Uživatelé otevřete složku.

 6. Poklepejte na uživatelské jméno, pro které chcete otevřít složku AppData. Tím se rozšíří dlouhý seznam složek, které jsou tomuto uživateli k dispozici.

 7. Poklepejte na ikonu Data aplikací otevřete složku.

Co mohu dělat se soubory AppData?

Nikdy nechcete přesouvat nebo mazat soubory ze složky AppData; tím může dojít k porušení jakéhokoli programu, ke kterému jsou tyto soubory připojeny. Chcete -li zálohovat data nebo přenášet určité věci z jednoho zařízení na druhé, můžete soubory zkopírovat do cloudového úložiště nebo na flash disk, abyste na aktuálním zařízení mohli zachovat neporušenou složku. To může být užitečné, pokud chcete přenášet uložené soubory nebo hry z jednoho zařízení do druhého, máte nastavená konkrétní nastavení, přes která chcete zaručit přenos, nebo chcete zachovat zálohy svých možností a dat. Složka AppData je opět něco, do čeho se většina uživatelů nikdy nemusí šťourat. To znamená, že je užitečné vědět, jak se ke složce dostat a co tam najdete, pro případ, že byste to někdy potřebovali.