Skip to content

Jak najít diamanty v Minecraftu

6 de Srpen de 2021
2020 12 14 14.34.44 3179bef5efad4c6aa7f083fea130783c

Diamanty jsou v Minecraftu vzácné, ale není tak těžké je najít. Objevují se pouze na nejhlubších úrovních, takže musíte popadnout své nejlepší vybavení a ponořit se hluboko. Přírodní jeskyně můžete rozvětvovat nebo spelunkovat, ale musíte kopat hluboko, abyste v Minecraftu našli diamanty tak či onak.

Kde najít diamanty v Minecraftu

Minecraft světy vám umožní kopat jen tak hluboko, než narazíte na nerozbitné Bedrock. Tato úroveň je také známá jako Y = 0, protože je to spodní část svislé stupnice Y v souřadnicích Minecraftu. Diamanty se přirozeně objevují pouze mezi Y = 1 a Y = 16, přesně 16 bloků výše od úrovně podloží. Diamanty jsou tím bohatší, čím níže jdete, takže je větší pravděpodobnost, že na ně narazíte například na Y = 5 než na Y = 16. Nejnižší úrovně jsou však také nebezpečnější, protože lávová jezera se často rodí mezi Y = 4 a Y = 10. Pokud tedy chcete mít velkou šanci najít diamanty, můžete klesnout na Y = 5, ale je velká šance, že se vám pod povrchem bude linout láva. Pokud máte odvahu v těchto hloubkách, zabalte si pro každý případ několik lektvarů požární ochrany. Pokud chcete najít dobrou kombinaci bezpečnosti a dobrých šancí na nalezení diamantů, provádějte těžbu na Y = 11. Tím se dostanete do dosahu, kde se mohou diamanty rozmnožovat, ale láva se obvykle nachází na úrovni podlahy a nezaplaví vaše důlní šachty.

Co potřebujete k těžbě diamantů v Minecraftu

Než budete moci těžit diamanty, musíte mít nějaké vybavení. Protože budete trávit hodně času v podzemí a budete tak hluboko, je dobré shromáždit vše, co potřebujete, než se vydáte na lov. Diamanty jsou vzácné; možná tam na chvíli budeš. Zde je dobrý seznam věcí, které je třeba shromáždit, než se vydáte na lov diamantů v Minecraftu:

 • Několik železných nebo zlatých krumpáčů.
 • Spousta pochodní.
 • Žebříky pro stavbu svislé důlní šachty.
 • Truhly pro uložení materiálů, které vytěžíte.

Krompáčky můžete očarovat kovadlinou, abyste získali více diamantů. Pokud dostanete dobrý, proveďte většinu těžby běžným krumpáčem a poté vyměňte za začarovaný, když najdete žílu diamantů.

Jak najít diamanty v Minecraftu

Jakmile budete mít své vybavení pohromadě, je čas vyrazit na lov diamantů. Nejjednodušší možností je vybrat si místo a začít kopat. Pokud chcete, můžete dokonce začít zevnitř vašeho domu pro snadný přístup a přidat dveře nebo pasti a spoustu osvětlení, aby se davy nedostaly dovnitř. Zde je návod, jak najít diamanty v Minecraftu: Kopat rovně dolů je nebezpečné, protože můžete spadnout do lávy. Obecně platí, že nikdy nechcete těžit blok, na kterém stojíte, přímo.

 1. Vyberte si místo a začněte kopat.

  Pokud začnete kopat na dně rokle, nebudete muset kopat tak daleko. Nebo pokud začnete ze sklepa svého domu, budete mít vždy pohodlný přístup ke svému dolu.

 2. Prohlédněte si Y = 11.

  Minový hřídel v Minecraftu.

  Pokud hrajete Java Edition, zobrazte své souřadnice stisknutím klávesy F3. Můžete také vykopat dolů na skalní podloží a odtud napočítat 11 bloků.

 3. Při kopání umístěte pochodně a segmenty žebříku, abyste osvětlili hřídel a poskytli cestu zpět.

  Důlní šachta v Minecraftu.

 4. Na základně své těžební šachty začněte kopat vodorovnou šachtu.

  Důlní šachta v Minecraftu.

 5. Pokud žádné diamanty nenajdete, vraťte se na místo, kde jste začali.

  Zlato v Minecraftu.

  Můžete použít krátké šachty, abyste se vyhnuli příliš daleko od svého domu, nebo kopejte tak daleko, jak chcete.

 6. Vykopejte čtyři bloky v pravém úhlu ze svého prvního tunelu.

  Rozšiřování dolu v Minecraftu.

 7. Spusťte novou horizontální šachtu, která běží rovnoběžně s první.

  Paralelní minové hřídele v Minecraftu.

  Stěna mezi rovnoběžnými šachtami by měla být silná dva bloky. Funguje i tříbloková zeď, ale je tu šance, že byste mohli minout diamanty.

 8. Pokud žádné diamanty nenajdete, vraťte se na výchozí místo.

  Paralelní minové hřídele v Minecraftu.

 9. Vykopejte další rovnoběžné horizontální důlní šachty, dokud nenajdete diamanty.

  Diamanty v Minecraftu.

  Pokud jste si s sebou přinesli truhly, umístěte je poblíž svislého minového hřídele a naplňte je rudou, kterou sbíráte při hledání diamantů. Rychle získáte hromady dlažebních kostek spolu s rudým kamenem, uhlím, železem, zlatem a dalšími.

 10. Když najdete žílu diamantů, těžte je pomocí železného nebo lepšího krumpáče.

  Diamanty v Minecraftu.

  Pokud máte krumpáč s dobrým kouzlem, použijte ho k těžbě diamantů.

Kde jinde můžete získat diamanty v Minecraftu?

Přestože těžba větví je nejrychlejší a nejbezpečnější způsob, jak najít diamanty v Minecraftu, není to vaše jediná možnost. Pokud vás myšlenka na bezduché kopání nekonečných paralelních šachet k nalezení žíly diamantů unaví k smrti, možná budete chtít vyzkoušet jinou možnost. Tyto možnosti trvají déle a není zaručeno, že se vyplatí, ale poskytují určitou rozmanitost. Zde jsou další způsoby, jak získat diamanty v Minecraftu:

 • Spelunk přírodní jeskyně: Vyhledejte přírodní jeskyně a projděte je. Pokud je přírodní jeskyně dostatečně hluboká, najdete tam žíly diamantů.
 • Prozkoumejte opuštěné doly: Truhly v opuštěných dolech někdy kromě tun další skvělé kořisti obsahují i ​​diamanty.
 • Hledejte vesnice: Truhly ve vesnicích mohou také obsahovat diamanty, takže je zkontrolujte, pokud je najdete.
 • Vydejte se na průzkum: Několik dalších biomů a jedinečných míst může mít truhly s diamanty. Hledejte zbytky bašty, pouštní chrámy, chrámy v džungli, vraky lodí a pevnosti. Pokud jste ve hře dále, můžete se také podívat do Nether Fortresses a End Cities.