Skip to content

Jak najít, zkrotit a pečovat o koně a koně v Zelda: Breath of the Wild

8 de Červenec de 2021
001 how to find tame and care for horses in zelda breath of the wild 0c5d569a27044468a4cb25f4bde74dcc

Není těžké najít koně ve hře The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale jeho zkrocení může být trochu ošidné. Tato příručka vás naučí, co potřebujete vědět o koních v uznávané hře Nintendo Switch, včetně toho, kde najdete některé z nejlepších ohařů Hyrule, jak se o ně starat a co dělat, když vás náhodou zabijí (hej, stane se to nejlepším z nás).

Kde najít koně

V Hyrule jsou divocí koně, ale existují oblasti, kde je pravděpodobně najdete. Nejběžnějším místem, kde se koně shromažďují, je oblast otevřených plání, jako je Central Hyrule Field nebo pastviny poblíž Dueling Peaks.

Každý kůň má čtyři vlastnosti, kterým budete chtít věnovat pozornost:

 • Síla: Tato zavádějící statistika určuje zdraví koně (HP) v bitvě a nikoli výši poškození, které může způsobit nepřátelům.
 • Rychlost: Určuje, jak rychlý je váš kůň. Všichni koně mohou přecházet mezi 4 rychlostmi: chůze, klus, canter a cval.
 • Výdrž: Ovlivňuje to, kolikrát můžete svého koně „pobídnout“ k cvalu. Hodnocení hvězd v této kategorii určuje, kolik ostruh můžete použít, maximálně však 5. Ostruhy se v průběhu času přirozeně regenerují.
 • Temperament: Koně přicházejí v temperamentu „Jemný“ a „Divoký“.
 • Strakaté koně jsou jemní, což znamená, že se snáze zkrotí, ale obvykle mají nižší statistiky než divocí koně.
 • Jednobarevní koně mají divoké povahy a je mnohem těžší je zkrotit. Obecně však mají lepší celkové statistiky než jemná plemena.

Jak zkrotit koně

Jakmile najdete divokého koně, který se vám líbí, dalším krokem je jeho zkrocení. Proces zkrocení vyžaduje kombinaci kradmosti a trpělivosti z vaší strany, protože koně jsou plachí a budou se otáčet, pokud se k nim přiblížíte příliš rychle. Kromě nejvzácnějších koní ve hře (více o nich níže) je proces zkrocení koně docela přímočarý.

 1. Jděte za koně a stiskněte levou páku přikrčit se.

  Plížit se na koních v Zelda: Breath of the Wild

 2. Jakmile jste dost blízko, stiskněte A namontovat. Okamžitě začít poklepáním na Tlačítko L. rychle uklidnit koně a zabránit tomu, aby vás vzpíral.

  Zkrocení divokého koně v Zeldě: Dech divočiny.

  Pokud se vám výdrž vyčerpá, než budete moci koně úspěšně uklidnit, zvažte výrobu elixírů nebo jídla, které dočasně zvýší váš limit výdrže. Svou výdrž můžete také trvale zvýšit tím, že nabídnete 4 duchovní koule kterékoli soše bohyně rozptýlené po městech Hyrule a Chrámu času.

 3. Uklidněte koně stisknutím tlačítka Tlačítko L. pokaždé, když se pokusí jít jiným směrem, než chcete. Po uklidnění hlavy koně občas uvidíte skupinu srdcí obklopujících hlavu, což naznačuje, že vaše pouto s nimi roste.

 4. Pokud chcete zachránit koně, kterého jste zkrotili, odjeďte s ním do nejbližší stáje. Přistupte k přednímu pultu a stiskněte ZL zacílit na vlastníka.

  Blíží se stabilní majitel v Zelda: Breath of the Wild.

  NEPOUŽÍVEJTE stáj po zkrocení koně. Tímto způsobem necháte svého koně za sebou.

 5. Vybrat Ano prosím zaregistrovat svého koně.

 6. Majitel stáje se zeptá, jestli jste si jisti, že chcete koně zaregistrovat. Vybrat Ano.

  Potvrzování registrace koně v Zelda: Breath of the Wild.

 7. Majitel požádá o 20 rupií na pokrytí nákladů na registraci a sedlo a uzdu. Vyberte Ano.

  Zaplacení 20 rupií za registraci koně v Zelda: Breath of the Wild.

 8. Dále budete muset pojmenovat svého koně. Zadejte jméno a vybrat Ano potvrdit.

  Potvrzování jména koně v Zelda: Breath of the Wild.

 9. Po potvrzení registrace se vás majitel zeptá, co chcete s novým koněm dělat. Vybrat Vezměte koně pokračovat v jízdě nebo Board Horse udržet to ve stáji.

  Vyberte možnost Take horse in Zelda: Breath of the Wild.

Jak se o koně starat a jak jej přizpůsobit

Můžete zaregistrovat maximálně pět koní najednou a vyvolat je z jakékoli stáje ve hře. Můžete však vytáhnout pouze jednoho koně najednou. Na rozdíl od jiných her v otevřeném světě nemůžete okamžitě vyvolat svého koně odkudkoli v Breath of the Wild. Stisknutím D-Padu způsobíte, že Link zapíská a přivolá svého koně k sobě, ale nebude to fungovat, pokud je kůň mimo dosah. Jediným způsobem, jak vyvolat koně odkudkoli v Breath of the Wild, je koupit DLC Champions ‚Ballad a splnit úkol, který odemkne koňské vybavení Ancient Saddle. Dále můžete přizpůsobit vzhled koně podle následujících kroků:

 1. Cestujte do stáje a vyhledejte NPC (nehrající postava) inklinující ke koním stáje. Pamatujte, že přizpůsobení koně není k dispozici u každé stáje.

  Nalezení koňské ruky v Zelda: Breath of the Wild.

 2. Přibližte se k NPC na koni, držet ZL zaměřit se na ně a stiskněte A zahájit konverzaci.

  Mluvení se stabilním pečovatelem v Zelda: Breath of the Wild.

 3. Budete dotázáni, zda chcete změnit výbavu nebo hřívu svého koně. Vybrat „Ano prosím!“

  Změna vybavení a hřívy koně v Zelda: Breath of the Wild.

 4. Procházejte možnosti a proveďte výběr pomocí stisknutím A. Pokud si to rozmyslíte, můžete se kdykoli vrátit a zvolit jinou hřívu, sedlo nebo uzdu.

  Změna hřívy, uzdy a sedla koně v Zelda: Breath of the Wild.

 5. Pokud je vaše vazba s koněm nízká, nebudete moci přizpůsobit jeho vybavení nebo hřívu, dokud nebude silnější.

  Odmítnutí přizpůsobení koně ve hře Zelda: Breath of the Wild.

Chcete-li zvýšit své pouto s koněm, uklidňujte ho, když jedete stisknutí L a krmit je dobrotami jako jablka. Chcete-li koně nakrmit, sesedněte, držte potravu v ruce a postavte se vedle tlamy koně. Kůň to automaticky sníží po několika sekundách.

Jak najít ty nejlepší koně v Breath of the Wild

Pravidlem je, že nejlepší koně v Breath of the Wild jsou ti, kteří mají nejlepší statistiky. Vlastnosti divokých koní se liší, ale budete mít větší šanci najít jednoho s dobrými statistikami, pokud se podíváte do Upland Lindor, který se nachází v blízkosti svatyně Maag No’rah v oblasti Hyrule’s Ridgeland.

Royal White Stallion in Zelda: Breath of the Wild.

Kromě běžných divokých koní můžete najít několik speciálních úchytů:

 • Epona (Síla: 4 | Rychlost: 4 | Výdrž: 4 | Temperament: Jemný): Linkin ikonický kůň je pravděpodobně nejlepším koněm v Breath of the Wild, což je o to více zklamáním, že ji nelze získat ve hře tradičními prostředky. Jediným způsobem, jak získat Eponu, je naskenovat odkaz Super Smash Bros. Series Link nebo Twilight Princess Zelda 30. výročí Link amiibo. Na rozdíl od jiných divokých a speciálních koní nemusí být Epona zkroceni.
 • Royal White Stallion (síla: 4 | rychlost: 3 | výdrž: 5 | temperament: divoký): Ušlechtilý oř řekl, že je potomkem koně princezny Zeldy. Má výdrž 5 a hráči jej mohou získat splněním vedlejšího úkolu „The Royal White Stallion“, který uděluje Tiffa ve Outskirt Stable.
 • Obří kůň (Síla: 5 | Rychlost: 2 | Výdrž: – | Temperament: Divoký): Obří černý kůň s červenou hřívou, o které se říká, že je potomkem Gandondorfova oře, je Obří kůň na pastvinách Tabab. Stejně jako Royal White Stallion je i Giant Horse součástí vedlejšího úkolu. Vydejte se do tábora Mounted Lukostřelba a promluvte si se Straií, abyste zahájili „Hon na obřího koně“. Obří kůň má hodnocení síly 5 (nejvyšší možné hodnocení), ale žádnou výdrž. Jinými slovy, je to pomalý kůň, který dokáže srazit téměř každého nepřítele, který mu stojí v cestě.
 • Pán hory: Je to tajemný, zářící kůň, který se náhodně objeví na vrcholu hory Satori poblíž stromu třešňového květu. Pán hory se objeví, až když z hory svítí zelený svislý paprsek světla. U tohoto koně je těžké se proklouznout a zkrotit, a ve stájích jej nemůžete zaregistrovat. Ale vynahrazuje to tím, že je nejrychlejším koněm ve hře s neomezenou vytrvalostí.
 • Stalhorses: Tito nemrtví kostliví oři se objevují pouze v noci a obvykle je doprovází Stalkoblin na koni. Stalhorses nelze zaregistrovat ve stájích a zmizí v 5:00 ve hře.

Jak oživit koně

Je smutné, že váš kůň může zemřít (ať už rukou, nebo nepřítelem), ale dobrou zprávou je, že existuje způsob, jak je získat zpět. Navštivte Koňského boha Malanyi a ona vám přinese zpět vašeho loajálního oře (za cenu):

 1. Warp to Lake Tower nebo Svatyně Ka’o Makagh, druhý z nich je blíže.

  Warping to Ka'o Makagh Shrine in Zelda: Breath of the Wild.

 2. Zkřížit Kůň Bůh most na jih, který se nachází na jihovýchod od Nette Plateau.

  Crossing the Horse God Bridge in Zelda: Breath of the Wild.

 3. Najít vílí fontána na konci silnice a promluvte si s Malanyou.

  Nalezení kašny s víly koní v Zeldě: Dech divočiny.

 4. Zaplaťte jí jednorázový poplatek ve výši 1 000 rupií vzkřísit všechny zemřelé koně. Vzkřísit můžete pouze koně, kteří k vám měli maximální náklonnost.

  Platba 1 000 rupií víle koně v Zeldě: Dech divočiny.