Skip to content

Jak nastavit a otestovat mikrofon v systému Windows 10

11 de Srpen de 2021
microphone 72601284a2134f23b461849394daeb04

Co vědět

 • Zapojte mikrofon, klikněte pravým tlačítkem na ikona reproduktoru a jdi na Zvuky. Nastavte jej jako výchozí zařízení pod Záznam a odtamtud nakonfigurovat.
 • Windows 10 je dodáván s obecnými ovladači, díky nimž je každý mikrofon velmi snadným zážitkem plug-and-play.
 • Pokud však používáte mikrofon USB s vlastním softwarem ovladače, nejprve jej nainstalujte a poté restartujte počítač.

Tento článek vysvětluje, jak nainstalovat mikrofon na zařízení s Windows 10 (včetně mikrofonů Bluetooth) a jak jej otestovat.

Jak nastavit mikrofon v systému Windows 10

Pokud jste si zakoupili mikrofon USB dodávaný s vlastním softwarem ovladače, budete jej chtít nejprve nainstalovat a poté restartovat počítač. Pokud je váš mikrofon zařízením Bluetooth, může dojít k několika dalším krokům. Místo toho se podívejte na další část. V opačném případě začněte zapojením mikrofonu do příslušného portu v počítači.

 1. Po připojení mikrofonu klepněte pravým tlačítkem na mluvčí ikonu na hlavním panelu a vyberte Zvuky.

 2. V okně Zvuky vyberte Záznam na kartě zobrazíte všechny připojené mikrofony. Pokud již není vybráno jako výchozí zařízení, klikněte pravým tlačítkem na připojený mikrofon (poznáte jej podle uvedené značky) a vyberte Nastavit jako výchozí zařízení.

  Nastavení pro výchozí mikrofon v systému Windows 10

 3. Vybrat Mikrofon a poté vyberte Konfigurovat na otevřete okno Rozpoznávání řeči.

 4. Vybrat Nastavit mikrofon otevřete Průvodce nastavením mikrofonu.

  Okno Rozpoznávání řeči

 5. Vyberte typ mikrofonu, který jste připojili k počítači, a vyberte další pokračovat přes průvodce. Přečtěte si pokyny a poté vyberte další znovu.

  Průvodce nastavením mikrofonu

 6. Na další obrazovce Průvodce nastavením mikrofonu mluvte do mikrofonu při čtení textu na obrazovce. Pokud mikrofon funguje, měli byste vidět, jak se spodní zvuková lišta při mluvení pohybuje.

  Test mikrofonu ve Windows 10

 7. Vybrat další znovu. Měli byste vidět potvrzovací okno, že je váš mikrofon nastaven. Vybrat Dokončit ukončíte průvodce nastavením mikrofonu.

  Okno pro potvrzení nastavení mikrofonu

Jak nastavit mikrofon Bluetooth v systému Windows 10

Pokud jste si zakoupili mikrofon Bluetooth nebo náhlavní soupravu, která obsahuje mikrofon Bluetooth, musíte toto zařízení spárovat s počítačem se systémem Windows 10.

 1. Zkontrolujte, zda je zapnutý mikrofon Bluetooth, a poté klepněte pravým tlačítkem na Bluetooth ikonu na hlavním panelu Windows a vyberte Přidejte zařízení Bluetooth.

  Výběr přidání zařízení bluetooth v systému Windows 10

 2. V Bluetooth a další zařízení okno, ujistěte se, že Bluetooth přepínač je povolen. Dále vyberte Přidejte Bluetooth nebo jiné zařízení.

  Obrazovka Bluetooth a dalších zařízení v systému Windows 10

 3. V Přidat zařízení okno, vyberte Bluetooth jako typ zařízení, které chcete přidat.

  Přidání zařízení bluetooth v systému Windows 10

 4. V dalším okně byste měli v seznamu vidět své zařízení Bluetooth. Pokud se nezobrazí, potvrďte, že je zařízení zapnuté a připravené ke spárování. Když je v seznamu, vyberte zařízení ze seznamu a spusťte proces párování.

  Připojení k zařízení bluetooth v systému Windows 10

 5. Jakmile je zařízení spárováno, zobrazí se potvrzovací okno, že je váš mikrofon připraven k použití. Vybrat Hotovo pro opuštění obrazovky.

  Potvrzení připojeného bluetooth zařízení v systému Windows 10

 6. Zpět v Bluetooth a další zařízení V seznamu byste měli vidět svůj mikrofon Bluetooth Zvuk zařízení. Pokud mikrofon funguje správně, měli byste pod zařízením vidět alespoň štítek „Připojený hlas“.

  seznam bluetooth zařízení ve Windows 10

 7. Na hlavním panelu Windows klikněte pravým tlačítkem na zvuk znovu ikonu a vyberte Zvuky > Záznam. Nyní byste měli vidět svůj mikrofon Bluetooth v seznamu. Pokud to ještě není výchozí zařízení, klikněte pravým tlačítkem na mikrofon a vyberte Nastavit jako výchozí zařízení.

  nastavení výchozího zvukového zařízení v systému Windows 10

 8. Otestujte si svůj mikrofon Bluetooth mluvením. Zvukový panel napravo od mikrofonu by měl zobrazovat zelené pruhy, což znamená, že funguje a je připraven k použití.

Jak otestovat mikrofon v systému Windows 10

Pokud váš mikrofon funguje, ale zastaví se, můžete jej vyzkoušet v několika krocích.

 1. Klikněte pravým tlačítkem na mluvčí ikonu na hlavním panelu a poté vyberte Zvuky > Záznam. Měli byste vidět seznam mikrofonů s vertikálním měřičem zvuku napravo od vašeho aktivovaného mikrofonu.

  Záznam zvuků v systému Windows 10

 2. Pokud je mikrofon zašedlý a označen jako ZakázánoTo může vysvětlovat, proč mikrofon nefunguje. Klikněte pravým tlačítkem na mikrofon a vyberte Umožnit.

  Tlačítko pro povolení mikrofonu ve Windows 10

 3. Mluvte do mikrofonu. Vpravo od zeleného pruhu displeje mikrofonu byste měli vidět měřič zvuku podle toho, jak hlasitě mluvíte.

  Microsoft zvukoměr ve Windows 10

 4. Váš mikrofon je nyní připojen a testován, zda funguje správně. Vybrat OK nebo zrušení zavřete okno Zvuk.