Skip to content

Jak nastavit a používat TeamSpeak

4 de Srpen de 2021
152885970 56a9d2043df78cf772aace73

Chcete se svými přáteli založit skupinu pro online hraní nebo jste profesionální profesionál a chcete vytvořit skupinu pro interní komunikaci. TeamSpeak je jednou z předních platforem nabízejících tento druh služeb a funkcí. Je to služba, která poskytuje aplikace pro počítače a mobilní zařízení a umožňuje uživatelům mezi nimi komunikovat pomocí špičkové technologie VoIP pro vysoce kvalitní hlasové hovory. Zde je návod, jak jej nastavit a používat.

Co potřebuješ

Níže jsou uvedeny věci, které potřebujete pro dobrou hlasovou komunikaci pomocí TeamSpeak.

 • Systémové požadavky na server i klienta pro TeamSpeak 3 jsou poměrně nízké. Věci můžete začít používat i s procesorem Pentium 4 s taktem nejméně 800 MHz (není divu, jak dobře funguje na telefonech Android a iPhone), 128 MB paměti (doporučeno 512) a 5 MB pevného disku prostor. Je to stejné pro všechny platformy.
 • Pro VoIP budete potřebovat internetové připojení s dostatečnou šířkou pásma. Pokud hrajete online, šířka pásma potřebná pro TeamSpeak ve srovnání s tou, kterou již používáte, je zanedbatelná. Šířka pásma by tedy pro online hráče neměla být problém.
 • Software TeamSpeak (klient), který je k dispozici ke stažení zdarma.
 • Budete potřebovat server TeamSpeak, který je ústředním prvkem pro hlasovou komunikaci. Více si přečtěte níže.
 • Budete potřebovat tým, skupinu lidí, kteří jsou ochotni komunikovat a nainstalovat klienta.

Získání serveru TeamSpeak

Toto je nejzajímavější část práce. Zde existují různé scénáře v závislosti na tom, jak budete službu používat a v jakém kontextu. Aplikace jsou k dispozici zdarma a platí se pouze za službu. Nyní, pokud můžete hostovat server sami, získáte serverový software zdarma. V případě, že jste profesionál, který chce věc provozovat ve vaší firmě, musíte za službu platit měsíčně. Ceny najdete na jejich webových stránkách. V tomto případě budete muset nechat serverový počítač zapnutý a připojený 24/7. Všimněte si také, že pokud jste nezisková organizace nebo skupina, máte bezplatné licence. Pokud se nechcete obtěžovat se spuštěním serveru, můžete si jej pronajmout. Existuje spousta serverů TeamSpeak, které nabízejí služby pro některé klienty. Za službu platíte měsíčně. Typické hodnoty by byly kolem 10 $ pro 50 uživatelů na měsíc. Vyhledejte je na serverech TeamSpeak.

Stažení a instalace klienta

Stažení a instalace klientské aplikace TeamSpeak je jednoduché. Přejděte na stránku pro stahování na webu TeamSpeak. Vaše platforma (ať už Windows, Mac nebo Linux) by měla být uvedena s dostupnými verzemi. Klientskou aplikaci TeamSpeak pro zařízení Android lze také získat na Google Play a pro iPhone v Apple App Store.

Nastavení aplikace TeamSpeak

Jakmile spustíte stažený instalační soubor, budete jako obvykle požádáni, abyste si přečetli prohlášení o vyloučení odpovědnosti a zákonné podmínky a schválili ho. Sekvence instalace je celkem běžná a snadná, ale existují určité parametry, které musíte zadat správně. Průvodce nastavením vás požádá o:

 • Vyberte si přezdívku
 • Zadejte nastavení mikrofonu
 • Otestujte si mikrofon
 • Zadejte klávesové zkratky, pokud existují
 • Vyberte zvukový balíček pro oznámení
 • Vyberte případné doplňky

Pomocí aplikace TeamSpeak

První věc, kterou musíte při používání TeamSpeaku udělat, je připojení k serveru. Zadejte adresu serveru, svou přezdívku a heslo. Poté jste připojeni k této skupině a můžete začít komunikovat. Zbytek lze provést rychle s tímto jednoduchým a uživatelsky přívětivým rozhraním. Sdílejte adresu serveru s přáteli, se kterými chcete komunikovat.