Skip to content

Jak někoho spřátelit na Facebooku

31 de Červenec de 2021
fb unfriend 5b0a4ef843a10300367e5fbd

Co vědět

 • Přejděte na svůj profil. Klikněte Přátelé -> najít osobu -> otevřít její profilovou stránku -> kliknout na Ikona přátel v horní části jejich profilu -> klikněte Unfriend.
 • Osoba, kterou jste spřátelili, již neuvidí příspěvky, které publikujete, ale můžete od ní nadále dostávat přímé zprávy.

Tento článek vysvětluje, jak někoho zrušit přátelství na Facebooku. Také to vysvětluje, co se stane poté, co vaše přátelství na sociálních sítích skončí.

Jak někoho spřátelit na Facebooku

Zrušení přátelství s někým na Facebooku je rychlé a přímočaré řešení, které je o něco silnější než jeho nesledování, a přitom není tak dramatické, jako někoho úplně zablokovat. Když někoho zrušíte přátelství na Facebooku, tato osoba neuvidí příspěvky, které publikujete svým přátelům, a všechny přímé zprávy se filtrují do vaší doručené pošty Žádosti o zprávu, kterou můžete před čtením schválit. Nepřátelští přátelé z Facebooku mohou stále zobrazovat vaše veřejné příspěvky a sledovat vás, pokud jste ve svém profilu tuto možnost aktivovali.

 1. Přejděte na Facebook nebo otevřete aplikaci a v případě potřeby se přihlaste.

 2. Přejděte do svého profilu a vyberte Přátelé.

 3. Vyberte jméno osoby, které chcete zrušit přátelství, a otevřete tak stránku svého profilu.

 4. Vybrat Přátelé ikona v horní části jejich profilu.

  Ikona přátel na facebookovém profilu

 5. Vybrat Unfriend.

  Možnost přátelství na Facebooku

Mohou lidé říci, že se stali přáteli?

Uživatelé Facebooku nejsou upozorněni, když je někdo zruší. Existují však nepřímé způsoby, kterými pravděpodobně zjistí, co se stalo.

 • Mohli by si uvědomit, že ve svém kanálu na Facebooku neviděli žádný z vašich příspěvků a navštívit váš profil. Mohou vám říct, že jste jejich přátelství, když uvidí možnost přidat si vás jako přítele.
 • Pokud máte společné přátele, Facebook vás může doporučit jako navrhovaného přítele.

Jak obrátím přátelství na Facebooku?

Nelze zrušit přátelství. Jediným způsobem, jak se s někým na Facebooku znovu spojit, je poslat mu žádost o přátelství, jako když jste se poprvé stali přáteli na Facebooku. Protože musí vaši žádost o přátelství schválit ručně, uvědomí si, že jste se s nimi spřátelili. Pokud jste je náhodou spřátelili, vysvětlete, co se stalo.

Je zrušení přátelství stejné jako blokování a zrušení sledování?

Zrušení přátelství s někým na Facebooku není totéž, co jeho zablokování nebo zrušení sledování. Zrušením sledování někoho na Facebooku se zachová přátelské spojení, ale skryje se jeho příspěvky z vašeho kanálu na Facebooku. Zrušení sledování může být dobrou volbou pro přátele nebo rodinné příslušníky, které nemůžete úplně odříznout, a přesto nechcete vidět obsah, který zveřejňují na vaší časové ose. Lidé, které přestanete sledovat, vám mohou i nadále posílat zprávy a zobrazovat vaše příspěvky. Blokování někoho na Facebooku je nejextrémnější akce, kterou můžete provést, protože nejenže zruší přátelství s účtem, ale také mu zabrání ve sledování vašich veřejných příspěvků a zabrání mu v zasílání jakékoli formy přímé zprávy.

Co je to Facebook Purge?

Facebook čistka je to, čemu mnozí uživatelé vtipně říkají, když si projdou seznam svých přátel na Facebooku a zruší přátelství s těmi, se kterými už nemluví, nerozumí si s nimi nebo je nepoznávají. Po hromadném nežehlení uživatel často zveřejní něco svým zbývajícím přátelům z Facebooku, aby jim oznámil, že došlo k očištění a že pokud si tuto zprávu dokáží přečíst, znamená to, že přežili a jsou stále považováni za skutečného přítele.