Skip to content

Jak obnovím heslo systému Windows?

4 de Srpen de 2021
windows 10 blue logo svg 5976a438d088c000103d3acd

Jsou jen dva Schváleno společností Microsoft způsoby resetování hesla systému Windows, které jsou popsány v dolní části této stránky. Existuje však řada důvodů, proč jedna nebo druhá metoda často není volbou. Naštěstí existuje „neschválený“, ale naprosto bezpečný a velmi účinný způsob, jak obnovit hesla pro Windows 10, Windows 8, Windows 7 a Windows Vista.

Jak obnovit heslo systému Windows

Heslo počítače můžete obnovit dočasným přepsáním spustitelného souboru pro usnadnění přístupu spustitelným souborem příkazového řádku mimo systém Windows, povolením této nyní přepsané funkce z přihlašovací obrazovky systému Windows otevřete příkazový řádek a poté resetováním hesla účtu prostřednictvím síťového uživatele příkaz. I když je tento proces resetování hesla poměrně zapojený a vyžaduje práci z příkazového řádku, je to do značné míry v kompetenci kohokoli, kdo to čte.

To znamená, že se tento proces mezi verzemi systému Windows významně liší, a to především kvůli různým způsobům, kterými vám různé operační systémy Microsoft umožňují přístup k příkazovému řádku mimo systém Windows. Kvůli těmto rozdílům jsme vytvořili velmi podrobné návody k resetování hesla, které můžete sledovat, a to podle toho, jakou verzi systému Windows používáte:

  • Jak obnovit heslo systému Windows 10 nebo 8
  • Jak obnovit heslo systému Windows 7
  • Jak obnovit heslo systému Windows Vista

Chcete -li použít tuto metodu resetování hesla, budete potřebovat přístup k nějakému druhu média pro obnovení nebo instalaci pro vaši verzi systému Windows. Původní instalační médium bude fungovat pro Windows 10 až Vista. Disk pro opravu systému je dobrý, pokud používáte systém Windows 10, 8 nebo 7, nebo disk pro obnovení, pokud používáte systém Windows 8. Pomocí instalačního média nebo média pro obnovení z jiného počítače je váš nebo vašeho přítele v pořádku a neporuší žádnou licenci smlouvy se společností Microsoft – jen se ujistěte, že přesně odpovídá vaší verzi systému Windows.

A co Windows XP?

Je možné, aby tento trik fungoval pro systém Windows XP, ale není to zdaleka tak jednoduché, jako je tomu u novějších verzí systému Windows, a to díky způsobu fungování konzoly pro zotavení. Místo tohoto triku si přečtěte náš článek Zapomněl jsem heslo systému Windows XP! Mohu s tím něco udělat? a zkuste tam jeden z dalších návrhů.

Metody obnovení hesla společnosti Microsoft „schválené“

Existují dva upřednostňované způsoby, jak obnovit heslo systému Windows, a doporučujeme, abyste místo výše uvedeného postupu zvolili jeden z nich – pokud to vaše situace umožňuje. Li používáte Windows 10 nebo Windows 8 a k přihlášení používáte e -mailovou adresu, poté postupujte podle pokynů uvedených výše v části Jak obnovit heslo k účtu Microsoft. V této konkrétní situaci a pouze v této situaci to není pouze upřednostňovaná metoda; je to jeden z jediných způsobů, který funguje. Li dříve jste vytvořili disk nebo flash disk pro resetování hesla a víte, kde to je, pak to použijte na přihlašovací obrazovce v jakékoli verzi systému Windows. Pokud používáte Windows 10 nebo 8 s účtem Microsoft (přihlašujete se pomocí e -mailové adresy), nikdy se vám nepodařilo vytvořit disk pro obnovení hesla, a proto byste jej neměli zkoušet. Úplný seznam resetování hesla, obnovení a další možnosti najdete v části Způsoby hledání ztracených hesel systému Windows.