Skip to content

Jak odeslat přílohu souboru pomocí aplikace Outlook.com

1 de Srpen de 2021
send file attachment hotmail photos 1174309 3 8eb059c1686546cf86d4729adcbb6dce

Pokud chcete sdílet soubory, jako jsou dokumenty, tabulky a obrázky, připojte tyto soubory k e -mailovým zprávám aplikace Outlook.com a odešlete zprávu přátelům a kolegům. Sdílejte kopii souboru uloženého ve vašem počítači nebo sdílejte odkaz na soubor uložený ve službě cloudového sdílení, jako je OneDrive. Pokyny v tomto článku platí pro Outlook.com a Outlook Online.

Odeslání přílohy souboru pomocí aplikace Outlook.com

Limit velikosti pro připojené soubory na webu Outlook.com je 20 MB. Tento limit však můžete obejít sdílením souborů jako přílohy OneDrive, Dropbox nebo Disk Google. Soubory z těchto služeb cloudového sdílení se ve zprávě zobrazí jako odkaz. Sdílení souborů z cloudové služby nevyužívá vaše úložiště e -mailů a stahování těchto příloh v aplikaci Outlook netrvá dlouho.

 1. Vybrat Nová zpráva a napište svou e -mailovou zprávu.

 2. Vybrat Připojit. Chcete -li najít Připojit, podívejte se na ikonu sponky na panelech nástrojů nad a pod zprávou. Oba aktivují stejnou možnost.

  připojení souboru v aplikaci Outlook

 3. Chcete -li připojit soubor uložený ve vašem počítači, vyberte Procházet tento počítač k zobrazení Otevřeno v dialogovém okně vyberte soubor a vyberte Otevřeno pro připojení souboru k e -mailové zprávě. Poté přejděte ke kroku 6.

  připojení souboru k e -mailu Outlook.com

 4. Chcete -li připojit soubor ze služby cloudového úložiště, vyberte Procházejte cloudová umístění. Poté vyberte soubor ve svém účtu OneDrive (nebo jiném připojeném cloudovém účtu) a vyberte další.

  sdílení souboru OneDrive v aplikaci Outlook online

  Pokud používáte Disk Google nebo Dropbox, vyberte Přidejte účet pro připojení ke službě k vašemu účtu Outlook.com. Tyto účty je nutné přidat, než budete moci připojit soubory uložené v těchto cloudových umístěních.

 5. Při sdílení souboru z OneDrive (nebo jiného cloudového účtu) zvolte buď Sdílet jako odkaz na OneDrive nebo Připojit jako kopii. Pokud soubor sdílíte jako odkaz, příjemce soubor zobrazí online.

  připojení souboru OneDrive v aplikaci Outlook online

  Pokud soubor přesahuje limit velikosti, budete vyzváni k jeho nahrání na OneDrive a jeho připojení jako souboru OneDrive. Soubor nemůžete připojit a odeslat kopii.

 6. Počkejte, až se soubor úplně nahraje. Po dokončení nahrávání se příloha zobrazí jako ikona v okně pro sestavení zprávy.

  soubor připojený k online e -mailu aplikace Outlook

 7. Dokončete psaní zprávy a poté vyberte Poslat doručit zprávu s její přílohou.

Identifikujte se a upozorněte svého příjemce na přílohu souboru

Dejte svému příjemci vědět, že posíláte e -mail s přílohou, aby nepředpokládal, že se jedná o nevyžádanou poštu. Pokud pošlete přílohu někomu, koho dobře neznáte, dejte mu dostatek informací k ověření vaší identity a řekněte mu, co je v souboru obsaženo. U některých e -mailových systémů je snadné přehrát připojené soubory. To je další důvod, proč je ve zprávě jasné, že je připojen soubor. Uveďte jeho název, velikost a obsah. Tímto způsobem váš příjemce ví, že má hledat přílohu a že je bezpečné ji otevřít.