Skip to content

Jak odstraním heslo k systému Windows?

7 de Červenec de 2021
delete windows 10 password 591b46fa3df78cf5fa20d027

Odebrání hesla k účtu Windows není vůbec obtížné. Po odstranění hesla se již nebudete muset při spuštění počítače přihlašovat k systému Windows. Kdokoli ve vaší domácnosti nebo kanceláři bude mít po odstranění hesla plný přístup ke všemu ve vašem počítači, takže to není příliš důležité pro bezpečnost. Pokud však nemáte obavy z toho, že by ostatní fyzicky přistupovali k vašemu počítači, k čemu chtějí, odstranění hesla by pro vás nemělo být problémem a určitě zrychlí čas spuštění počítače. Pokud chcete odstranit své heslo, protože jste jej zapomněli a již nemůžete přistupovat k systému Windows, nebudete moci použít níže uvedenou metodu. Standardní postup „odebrání hesla“ vyžaduje, abyste měli přístup ke svému účtu Windows. Pokud neznáte své heslo, podívejte se na tip ve spodní části této stránky. Pokud nechcete úplně smazat své heslo, můžete místo toho nakonfigurovat systém Windows tak, aby se automaticky přihlašoval. Tímto způsobem váš účet stále má heslo, ale při spuštění systému Windows o něj nikdy nebudete požádáni.

Jak odebrat heslo systému Windows

Heslo k účtu Windows můžete smazat z Ovládacích panelů, ale konkrétní způsob, jakým to děláte, se trochu liší podle toho, jaký operační systém máte. Podívejte se, jakou verzi systému Windows mám? pokud si nejste jisti, která z těchto několika verzí systému Windows je ve vašem počítači nainstalována.

Odstranění hesla pro Windows 10 nebo Windows 8

 1. Otevřete Ovládací panely. Na dotykových rozhraních je to nejjednodušší prostřednictvím odkazu v nabídce Start (nebo obrazovce Aplikace ve Windows 8), ale Power User Menu je pravděpodobně rychlejší, pokud máte klávesnici nebo myš.

 2. Ve Windows 10 vyberte Uživatelské účty (jmenuje se to Uživatelské účty a bezpečnost rodiny ve Windows 8). Pokud Zobrazit podle nastavení je zapnuto Velké ikony nebo Malé ikony, pak tento odkaz neuvidíte. Výběr Uživatelské účty místo toho přejděte na krok 4.

 3. Vybrat Uživatelské účty.

 4. Vybrat Proveďte změny v mém účtu v nastavení počítače.

  Proveďte změny v mém účtu pomocí tlačítka Nastavení počítače v podokně Uživatelské účty

 5. Vybrat Možnosti přihlášení zleva.

  Možnosti přihlášení v aplikaci Nastavení

 6. Vybrat Změna v Heslo sekce.

  Tlačítko Změnit v části Možnosti přihlášení pomocí hesla ve Windows 10

 7. Do textového pole na další obrazovce zadejte své aktuální heslo a poté vyberte další.

  Vyplněné pole aktuálního hesla v dialogovém okně Změnit heslo ve Windows 10

 8. Vybrat další ještě jednou na další stránce, ale nevyplňujte žádné informace. Zadáním prázdného hesla nahradíte staré heslo prázdným.

  Prázdná pole pro nové heslo v dialogovém okně Změnit heslo ve Windows 10

 9. Z otevřeného okna můžete zavřít pomocí Dokončit tlačítko a zavřete okno Nastavení.

Odstranění hesla pro Windows 7, Vista nebo XP

 1. Jít do Start > Kontrolní panel.

 2. Ve Windows 7 vyberte Uživatelské účty a bezpečnost rodiny (jmenuje se to Uživatelské účty ve Windows Vista a XP). Pokud prohlížíte Velké ikony nebo Malé ikony pohled na Ovládací panely ve Windows 7, nebo pokud používáte Vista nebo XP a máte Klasické zobrazení povoleno, jednoduše otevřete Uživatelské účty a pokračujte krokem 4.

 3. Otevřeno Uživatelské účty.

 4. V Proveďte změny ve svém uživatelském účtu oblast Uživatelské účty v okně vyberte Odeberte své heslo. Ve Windows XP má okno název Uživatelské účty, a je tu další krok: V nebo vyberte účet, který chcete změnit oblasti, vyberte své uživatelské jméno pro Windows XP a zvolte Odebrat moje heslo.

 5. Do textového pole na další obrazovce zadejte své aktuální heslo systému Windows.

 6. Vybrat Odebrat heslo potvrďte, že chcete odebrat heslo systému Windows.

 7. Nyní můžete zavřít všechna otevřená okna související s uživatelskými účty.

V části Jak najít ztracená hesla systému Windows najdete několik různých způsobů, jak se vrátit zpět do systému Windows, pokud neznáte své heslo.