Skip to content

Jak opravit chybu 404 Stránka nebyla nalezena

7 de Srpen de 2021
404 not found error explained 2622936 b5abe50f71c1433e8112ba57b5de5346

Chyba 404 je stavový kód HTTP, což znamená, že stránku, kterou jste se pokoušeli dostat na web, nelze na jejich serveru najít. Aby bylo jasné, chyba označuje, že zatímco samotný server je dosažitelný, konkrétní stránka zobrazující chybu není. Chybové zprávy 404 Nebyly nalezeny často přizpůsobené jednotlivými webovými stránkami. Mějte tedy na paměti, že chyba se může zobrazit téměř jakýmkoli způsobem, který si lze představit, v závislosti na tom, z jaké webové stránky je zobrazena.

Jak byste mohli vidět chybu 404

Zde je několik běžných způsobů, jak se může zobrazit chyba HTTP 404:

 • Chyba 404
 • 404 nenalezeno
 • Chyba 404
 • Požadovaná adresa URL [URL] nebyl na tomto serveru nalezen
 • HTTP 404
 • Chyba 404 nenalezeno
 • 404 – Soubor nebo adresář nenalezen
 • HTTP 404 nebyl nalezen
 • 404 Stránka nenalezena
 • Chyba 404. Hledanou stránku nelze najít.

Tyto chybové zprávy se mohou objevit v libovolném prohlížeči nebo jakémkoli operačním systému. Většina se zobrazuje v okně prohlížeče stejně jako webové stránky.

Chyba 404 na Google.com

V aplikaci Internet Explorer se zobrazí zpráva Webovou stránku nelze najít obvykle označuje chybu HTTP 404, ale další možností je chyba 400 Bad Request. Můžete zkontrolovat, na kterou chybu IE odkazuje, a to buď kontrolou 404 nebo 400 v záhlaví. Při otevírání odkazů prostřednictvím aplikací Microsoft Office bylo vygenerováno 404 chyb Internetový server hlásí, že požadovaná položka nebyla nalezena (HTTP/1.0 404) zpráva v programu MS Office. Když Windows Update vytvoří jeden, zobrazí se jako kód 0x80244019 nebo jako zprávu WU_E_PT_HTTP_STATUS_NOT_FOUND.

Příčina chyb HTTP 404

Technicky je chyba 404 chybou na straně klienta, což znamená, že je to vaše chyba, buď proto, že jste špatně zadali adresu URL, nebo byla stránka přesunuta nebo odstraněna z webu a měli jste to vědět. Další možností je, pokud web přesunul stránku nebo zdroj, ale učinil tak bez přesměrování staré adresy URL na novou. Když k tomu dojde, zobrazí se místo automatického přesměrování na novou stránku chyba 404. Webové servery Microsoft IIS někdy poskytují konkrétnější informace o příčině chyb 404 Not Found přidáním čísla za 404, jako v Chyba HTTP 404.3 – Nenalezeno, což znamená Omezení typu MIME.

Jak opravit chybu 404 Nenalezeno

1:49

 1. Znovu zkuste webovou stránku stisknutím F5, kliknutím/klepnutím na tlačítko Obnovit/Znovu načíst nebo zkusením adresy URL z adresního řádku znovu. Chyba 404 nenalezena se může objevit z několika důvodů, i když neexistuje žádný skutečný problém, takže někdy jednoduché obnovení často načte stránku, kterou jste hledali.

 2. Zkontrolujte, zda v adrese URL nejsou chyby. Tato chyba se často zobrazuje, protože adresa URL byla zadána špatně nebo odkaz, který byl vybrán, ukazuje na nesprávnou adresu URL.

 3. Posouvejte se v URL o jednu úroveň výše v adresáři, dokud něco nenajdete. Například pokud www.web.com/a/b/c.htm zobrazila chyba 404 Nenalezeno, přejděte na www.web.com/a/b/. Pokud zde nic nedostanete (nebo chybu), přejděte nahoru na www.web.com/a/. To by vás mělo vést k tomu, co hledáte, nebo alespoň potvrdit, že to již není k dispozici. Pokud jste se přesunuli až na domovskou stránku webu, zkuste vyhledat požadované informace. Pokud web nemá funkci vyhledávání, zkuste pomocí odkazů na kategorie přejít na stránku, kterou chcete, hlouběji do webu.

 4. Vyhledejte stránku v populárním vyhledávači. Je možné, že jednoduše máte zcela špatnou adresu URL. V takovém případě by vás rychlé vyhledávání Google nebo Bing mělo dostat tam, kam chcete. Pokud najdete stránku, kterou jste navštívili, aktualizujte si záložku nebo oblíbenou položku, abyste se v budoucnu vyhnuli chybě HTTP 404.

 5. Vymažte mezipaměť prohlížeče, pokud máte nějaké náznaky, že zpráva 404 může být jen vaše. Pokud se na adresu URL například dostanete z telefonu, ale ne z tabletu, může pomoci vymazání mezipaměti v prohlížeči tabletu. Pokud vymazání mezipaměti nefungovalo, můžete také zvážit vymazání souborů cookie svého prohlížeče nebo alespoň těch, které se týkají daného webu.

 6. Změňte servery DNS používané ve vašem počítači, ale obvykle pouze v případě, že vám celý web zobrazuje chybu 404, zejména pokud je web dostupný pro ty, kteří jsou v jiných sítích (např. Vaše síť mobilních telefonů nebo přítel v jiném městě). 404s na celém webu není zvlášť běžné, pokud váš poskytovatel internetových služeb nebo vláda nefiltruje/cenzuruje webové stránky. Bez ohledu na důvod, pokud k tomu dojde, vyzkoušení jiné sady serverů DNS je dobrým krokem. V našem seznamu bezplatných a veřejných serverů DNS najdete alternativy a pokyny, jak to provést.

 7. Kontaktujte přímo web. Pokud odstranili stránku, kterou sledujete, je chyba 404 zcela legitimní a měli by vám to říci. Pokud ano přestěhoval stránky a místo přesměrování návštěvníků na novou stránku generují chyby, rádi od vás uslyší, aby mohli jít opravit. Pokud máte podezření, že se každému na tomto webu zobrazuje chyba 404, ale nejste si jisti, rychlá kontrola na Twitteru vám může pomoci jej vyjasnit. Jediné, co musíte udělat, je vyhledat na Twitteru #websitedown, jako v #facebookdown nebo #youtubedown. Uživatelé Twitteru jsou obvykle první, kdo začne mluvit o výpadku webových stránek. Zjistěte, jak zjistit, zda je webová stránka nedostupná pro všechny nebo jen pro vás, abyste získali další pomoc.

 8. Nakonec, pokud vše ostatní selže, počkejte. Ne, není to zábavné, ale může to být váš jediný postup, zvláště pokud jste si jisti, že by k chybě 404 nemělo dojít (tj. Stránka by skutečně měla být na adrese URL, kterou máte, a ostatní mají stejný problém a považujte to za stejně zvláštní).

Pomocí nástrojů, jako jsou DeadLinkChecker.com a ATOMSEO, můžete na svém webu najít 404 chyb.

Chyby podobné chybě 404

Některé další chybové zprávy na straně klienta související s chybou 404 Nenalezeno zahrnují 400 špatných požadavků, 401 neoprávněných, 403 zakázaných a 408 žádostí o časový limit. Existuje také několik stavových kódů HTTP na straně serveru, například populární 500 Internal Server Error. Všechny je můžete vidět v našem seznamu chyb stavového kódu HTTP.

Často kladené otázky

 • Jak na svém webu opravím chybové zprávy 404? Pokud víte o stránkách na vašem webu s nefunkčními odkazy, přesměrujte je nebo opravte. Pokud se kvůli odstraněné stránce zobrazí chyba 404, zvažte její obnovení nebo přesměrování na nový a související obsah.
 • Jak mohu opravit chybu 404 na WordPressu? Pokud používáte WordPress, často se objeví chyby 404 kvůli konfliktům přesměrování nebo problémům s permalinkem. Opravte nefunkční odkazy pro jednotlivé stránky nebo příspěvky. Pokud se jedná o problém celého webu, navštivte hlavní panel WordPress a aktualizujte nastavení permalinku.