Skip to content

Jak opravit chybu „Active Directory Domain Services“ ve Windows

6 de Říjen de 2021
GettyImages 1002023250 55d88184c86e4263951baaaf3264fefb

Mezi mnohé z výhod moderní technologie patří možnost vytvářet nebo stahovat dokumenty a tisknout je z pohodlí domova. Můžete však zjistit, že při shromažďování dokumentu se zobrazí chyba tiskárny, která uvádí: „Služba Active Directory Domain Services je aktuálně nedostupná.“ Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7.

Příčiny chyby domény Windows Active Directory v systému Windows

Chyba Active Directory Domain Services Is currently Unavailable znamená, že počítačový systém nemůže najít tiskárnu nebo se k ní připojit. Chyba zastaví tiskový proces a neumožní příkazu projít. Active Directory Domain Services jsou základní funkce, které umožňují počítači autorizovat a ověřovat příkazy a pokyny. Služba Active Directory například umožňuje počítači ověřit správnost zadaného hesla a určit, zda má uživatel oprávnění správce. Umožňuje také počítači ukládat a spravovat data a připojit se k externím zařízením, jako jsou bezdrátové směrovače a tiskárny.

Jak opravit chybu domény Windows Active Directory

Dojde -li k chybě tiskárny, která uvádí: „Služba Active Directory Domain Services je aktuálně nedostupná“, obvykle to znamená problém s ovladači zařízení nebo problém s oprávněními. Začněte nejprve s nejjednoduššími a nejpravděpodobnějšími opravami a poté přejděte k podrobným nápadům, které můžete vyzkoušet.

  1. Restartujte počítač. Tento krok je první (a nejjednodušší) možností, kterou můžete vyzkoušet. Pokud problémy přetrvávají, může jít o problém s bezdrátovým směrovačem. Restartováním bezdrátového směrovače resetujte připojení a zjistěte, zda to může být oprava.

  2. Nainstalujte nejnovější aktualizace systému Windows. Pokud je vaše verze systému Windows zastaralá, může to způsobit problémy s tiskem. Pokud se tím problém vyřeší a vy jste to ještě neudělali, změňte nastavení služby Windows Update a zapněte automatické aktualizace systému Windows, což může zabránit tomu, aby se tento problém v budoucnu opakoval.

  3. Aktualizujte aplikace Microsoft Office. Programy Microsoft Office, jako jsou Word a Outlook, je třeba pravidelně aktualizovat, aby se předešlo chybám při tisku. Nastavte automatické aktualizace pro budoucnost.

  4. Povolte sdílení souborů a tiskáren. Ne všichni uživatelé mají stejnou úroveň zabezpečení přístupu k zařízením, jako jsou tiskárny. Pokud je problém v nedostatku přístupu, ujistěte se, že k zařízení máte přístup. Jakmile je sdílení tiskárny povoleno, zkuste to znovu, abyste zjistili, zda chyba zmizela.

  5. Restartujte zařazování tisku. Zařazovací služba je integrovaný softwarový program, který umožňuje uživatelům systému Windows ovládat a spravovat tiskové úlohy odeslané na tiskárnu. Tento program je obvykle viditelný na hlavním panelu systému Windows. Poskytuje možnost zrušit nebo resetovat zpracovávané tiskové úlohy. Restartování zařazovací služby obvykle může pomoci vyřešit jakékoli problémy se službou Active Domain Directory Services.

  6. Přidejte tiskárnu do počítače ručně. Protože se většina tiskáren automaticky připojuje a aktualizuje, může ruční přístup pomoci zajistit, že je vše správně nainstalováno.