Uživatelé prohlížeče Google Chrome na počítačích se systémem Windows občas narazí na chybovou zprávu „byla zjištěna změna sítě“. Problém může zatížit produktivitu, ale obecně není velkým problémem a má několik snadných a rychlých řešení. Tato příručka platí pro Google Chrome na počítačích a přenosných počítačích se systémem Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 nebo Windows 7.
Co způsobuje chybu „Byla zjištěna změna sítě“?
Zpráva se obvykle objeví, když se internetové připojení přepne z jedné sítě do druhé při prohlížení webové stránky nebo stahování obsahu. Tato změna zmate prohlížeč a naruší aktuální tok dat.
Jak opravit chybu „Byla zjištěna změna sítě“
Ačkoli tato chyba může být frustrující, obvykle ji můžete rychle opravit. Zkuste následující přístupy.
-
Znovu načtěte stránku. Kliknutím na kruhové tlačítko v horní části okna prohlížeče Chrome stránku znovu načtete. Toto je často nejrychlejší a nejsnadnější řešení. Nutí prohlížeč Google Chrome znovu stáhnout obsah webových stránek s novým internetovým připojením. Některé webové prohlížeče označují funkci opětovného načtení jako Obnovit. Oba termíny znamenají totéž.
-
Restartujte Google Chrome. Klikněte na X v pravém horním rohu obrazovky a poté Google Chrome znovu otevřete obvyklým způsobem. Pokud si nejste jisti, že si po restartu prohlížeče zapamatujete, na jaké webové stránce se nacházíte, uložte si ji před zavřením okna do záložek.
-
Restartujte počítač. Toto je pravděpodobně jeden z nejvíce doporučovaných technických tipů v historii, ale je slavný, protože funguje. Restart počítače z nabídky Start systému Windows obnoví připojení k internetu a všechny spuštěné aplikace.
-
Odstraňte nechtěné sítě. Vaše zařízení Windows se možná pokouší připojit k příliš mnoha sítím najednou. Jedním ze způsobů, jak to opravit, je odebrat nebo zapomenout všechny sítě, které nepotřebujete. Chcete -li to provést, otevřete Nastavení > Síť a internet > Spravujte známé sítě, odeberte nechtěná připojení výběrem názvu sítě a poté vyberte Zapomenout. Chcete -li zobrazit, která internetová připojení jsou aktuálně v dosahu a která by mohla způsobit konflikt, vyberte Internet ikonu na hlavním panelu Windows 10. Odstraňte všechny výše uvedené způsoby, kromě internetového připojení, které používáte.
-
Restartujte modem a router. Ručně odpojte zařízení ze zdi a počkejte asi pět minut. Připojte zařízení zpět a počkejte několik minut, než se síť připojí. Potom restartujte počítač.
-
Proveďte aktualizaci systému Windows. To často opravuje několik problémů s počítačem, protože proces kontroluje systém, stahuje nové soubory a opravuje známé problémy. Chcete -li provést aktualizaci systému Windows v systému Windows 10, přejděte na Nastavení > Aktualizace a zabezpečenía vyberte Kontrola aktualizací. Dokončení aktualizace systému Windows může chvíli trvat, pokud jste ji nějakou dobu neprovedli.
-
Aktualizujte Google Chrome. Jako u většiny webových prohlížečů vývojáři Chrome pravidelně aktualizují vylepšeními zabezpečení, novými funkcemi a opravami chyb. Chcete -li jej aktualizovat, klikněte na Více ikonu (tři tečky v pravém horním rohu obrazovky), poté vyberte Aktualizujte Google Chrome. Pokud tuto možnost v nabídce nenajdete, znamená to, že je prohlížeč aktualizován na nejnovější verzi.
-
Smazat údaje o prohlížení. Toto je dobrý tip na opravu mnoha chyb a chyb souvisejících s prohlížečem. Klikněte na Více ikonu v pravém horním rohu a vyberte Nastavení > Pokročilý > Smazat údaje o prohlížení > Vyčistit data.
-
Vypláchněte nastavení DNS. Zvýrazněte a zkopírujte ipconfig /flushdns do schránky a poté otevřete soubor Nabídka Start a stiskněte Ctrl+V. Vybrat Spustit příkaz odkaz, který se objeví. Proces by měl být dokončen téměř okamžitě.
-
Zkuste jiný internetový prohlížeč. Stáhněte si a nainstalujte Microsoft Edge, Mozilla Firefox nebo jiný prohlížeč.