Skip to content

Jak opravit chybu Dwmapi.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

7 de Červenec de 2021
dwmapi dll error 5c796f3d46e0fb0001a98382

Chyby Dwmapi.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL dwmapi. Soubor dwmapi.dll je přidružen k Správci oken Microsoft Desktop. V některých případech mohou chyby dwmapi.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby dwmapi.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby dwmapi.dll: Dwmapi.dll nebyl nalezen
Start této aplikace se nezdařil, protože dwmapi.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace.
Nemůže najít [PATH] dwmapi.dll
Soubor dwmapi.dll chybí.
Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: dwmapi.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Dwmapi.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby dwmapi.dll je důležitá informace, která vám pomůže při řešení problému. Chybová zpráva dwmapi.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl použít soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Dwmapi.dll

Nestahujte soubor dwmapi.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii dwmapi.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě dwmapi.dll.

 1. Obnovte dwmapi.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru dwmapi.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali dwmapi.dll, ale již jste koš vyprázdnili, můžete obnovit dwmapi.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru dwmapi.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby dwmapi.dll mohou souviset s virem nebo jinou škodlivým softwarem v počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba dwmapi.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru dwmapi.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 4. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor dwmapi.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba dwmapi.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, mohl by problém vyřešit nástroj Obnovení systému.

 6. Přeinstalujte program, který používá soubor dwmapi.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL dwmapi.dll, přeinstalování programu by mělo způsobit její opětovné přidružení se souborem dwmapi.dll.

 7. Zkopírujte soubor dwmapi.dll ze záložní složky. Windows by měly mít záložní kopii dwmapi.dll alespoň v jedné nebo dvou složkách, pokud používáte 64bitovou verzi systému Windows:% windir% WinSxS amd64 … dwmapi.dll lze zkopírovat do% windir% System32 .

  % windir% WinSxS x86 … dwmapi.dll lze zkopírovat do% windir% SysWOW64 .

  Super snadný způsob, jak najít další kopii souboru dwmapi.dll, je vyhledat soubor v celém počítači. Tato umístění byste měli najít výše; zkopírujte soubor ze složky, kterou vidíte výše, a vložte ji do jiné složky výše, která odpovídá první složce.

 8. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s dwmapi.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor dwmapi.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor dwmapi.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami – byl to jen příklad. Klíčem je věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 9. Vrátit ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby dwmapi.dll.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory dwmapi.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s dwmapi.dll v registru. Bezplatný program pro vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru dwmapi.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zahrnuli jako pokus „poslední instance“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků chybu dwmapi.dll neopraví, měl by to být váš další postup.

Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby dwmapi.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem o vyřešení tohoto problému sami, přečtěte si téma Jak mohu opravit tento počítač? pro úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, co potřebujete, včetně výpočtu nákladů na opravu, vyřazení souborů, výběru opravárenské služby a mnohem více.