Skip to content

Jak opravit chybu Msxml6.dll, která nebyla nalezena, nebo chybějící chyby

5 de Srpen de 2021
msxml6 dll error message 27b866a5b1c64ea586d4403ec73d8619

Chyby Msxml6.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru msxml6 DLL. V některých případech mohou chyby msxml6.dll naznačovat problém s registrem, problém s malwarem, jako je virová infekce, nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva msxml6.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Msxml6.dll

Existuje několik způsobů, jak mohou být chybové zprávy msxml6.dll formulovány v závislosti na příčině problému. Zde jsou některé běžné chyby msxml6.dll:

 • Msxml6.dll nebyl nalezen
 • Soubor msxml6.dll chybí
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože msxml6.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
 • Nemůže najít [PATH] msxml6.dll
 • Nelze otevřít soubor knihovny typu: ‚msxml6.dll‘: Žádný takový soubor nebo adresář
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: msxml6.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu
 • Chyba: „C: Windows System32 msxml6.dll buď není navržen pro spuštění v systému Windows, nebo obsahuje chybu. Zkuste program nainstalovat znovu“

Chybové zprávy Msxml6.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Poznamenejte si, v jakém okamžiku se zobrazí chyba msxml6.dll, je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problémů.

Jak opravit chyby Msxml6.dll

Nestahujte msxml6.dll z jednoho z nich Stažení DLL stránky. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru msxml6.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě msxml6.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte msxml6.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru msxml6.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili soubor msxml6.dll, ale již jste vyprázdnili koš, můžete soubor msxml6.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru msxml6.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Prohledejte celý počítač, zda neobsahuje viry a další malware. Některé chyby msxml6.dll mohou souviset s nějakým druhem malwarové infekce ve vašem počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba msxml6.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor msxml6.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 4. Stáhněte a nainstalujte Microsoft Core XML Services (MSXML) 6.0, abyste nahradili soubor msxml6.dll. Pokud použití služby Windows Update chybu DLL neopraví, zkuste stáhnout soubor msxml6.dll od společnosti Microsoft pomocí výše uvedeného odkazu.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor msxml6.dll. Pokud při použití určitého programu dojde k chybě DLL msxml6.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Tento krok je nejužitečnější pro nahrazení souborů DLL, které nedodává společnost Microsoft. Pokud tento program také poskytuje kopii souboru a předchozí nápady pro řešení problémů nebyly úspěšné, mohlo by to pomoci s vaším problémem msxml6.dll.

 6. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba msxml6.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci a Kontrola systémových souborů nepomohla, problém by mělo vyřešit obnovení systému.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s msxml6.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor msxml6.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor msxml6.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 8. Pokud chyby msxml6.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží s jednotlivými soubory msxml6.dll nejsou úspěšné, provedení aktualizace, opravy při spuštění nebo opravy instalace (v závislosti na vaší verzi systému Windows) by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 10. K opravě problémů souvisejících s msxml6.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru msxml6.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Jsou zde zahrnuty jako možnost pouze pro případ, že by se ukázalo jako užitečné, v takovém případě byste se mohli vyhnout obtížnějším testům a možnostem poslední záchrany níže.

 11. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze relativně snadno testovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby msxml6.dll, protože selhávají. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace smaže vše a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu msxml6.dll, měl by to být váš další postup. Aby bylo jasno, všechna data na disku, na kterém máte nainstalovaný systém Windows, budou během čisté instalace odstraněna, takže pokud je to možné, nezapomeňte si zálohovat důležité soubory. Očividně se ujistěte, že jste provedli každý pokus o opravu chyby msxml6.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto, než se pustíte do čisté instalace.

 13. Pokud nějaké chyby msxml6.dll přetrvávají, odstraňte problém s neznámým hardwarem. Čistá instalace systému Windows je novým začátkem řešení problémů se softwarem. Pokud to nefungovalo, váš problém DLL musí souviset s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.