Skip to content

Jak opravit chybu Xapofx1_5.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

8 de Červenec de 2021
xapofx1 5 dll error message 0cb228cc3d1e4f09b42dad2704ccfb12

Protože soubor xapofx1_5 DLL je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru Microsoft DirectX, jsou problémy s xapofx1_5.dll tak či onak způsobeny problémem s DirectX. DirectX je využíván většinou her se systémem Windows a pokročilými grafickými programy, takže chyby xapofx1_5.dll se obvykle objevují pouze při použití těchto programů, jako jsou videohry Arma 3, Rise of the Triad a Dead Island. Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn xapofx1_5.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8 atd.

Chyby Xapofx1_5.dll

Existuje mnoho způsobů, jak se chyby xapofx1_5.dll mohou objevit ve vašem PC. Zde je několik běžnějších konkrétních chybových zpráv xapofx1_5.dll, které se mohou zobrazit:

 • Xapofx1_5.DLL nebyl nalezen
 • Soubor xapofx1_5.dll chybí
 • Soubor xapofx1_5.dll nebyl nalezen
 • Program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí xapofx1_5.dll. Zkuste tento problém vyřešit přeinstalováním programu.
 • Xapofx1_5.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.
 • Špatný obrázek (XAPOFX1_5.dll)

Chybová zpráva xapofx1_5.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, ale nejčastěji se vyskytuje u videoher. Ať už jde o hru nebo jiný program, chyba se obvykle objeví při spuštění aplikace, ale může se také zobrazit během instalace, když se program pokusí aktualizovat nebo ověřit soubory DirectX. Jak je zmíněno výše, Arma 3, Rise of the Triiad, a Mrtvý ostrov je jen několik příkladů videoher, u kterých se může zobrazit chyba xapofx1_5.dll, ale opět se to může stát u jakékoli hry, která používá DirectX.

Jak opravit chyby Xapofx1_5.dll

Nestahujte soubor xapofx1_5.dll jednotlivě z žádné stránky pro stahování DLL. Existuje několik důvodů, proč to nikdy není dobrý nápad. Pokud již máte, okamžitě jej odeberte a pokračujte v těchto krocích.

 1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že to opraví chybu xapofx1_5.dll nenalezena. Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo písmeno, takže si nainstalujte nejnovější uvolnění i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi systému Windows, včetně Windows 10, 8 atd. Nahradí chybějící soubory DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu xapofx1_5.dll, kterou dostáváte, podívejte se na instalační program DirectX na DVD nebo CD s hrami nebo aplikacemi. Pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru obvykle zahrnou jeho kopii na instalační disk. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online. Je možné, že nejprve musíte soubor zálohovat, odstranit původní soubor DLL a pak nainstalujte DirectX. Zkuste to, pokud problém nevyřešil ani tento krok, ani krok 2. Je známo, že odstranění xapofx1_5.dll opravilo Špatný obrázek (XAPOFX1_5.dll) chyby konkrétně, ale pokud to nevidíte, můžete to zkusit u jakékoli související chybové zprávy.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s xapofx1_5.dll a přeinstalace by mohla stačit.

 5. Obnovte soubor xapofx1_5.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nefungovaly k vyřešení chyby, zkuste extrahovat soubor xapofx1_5.dll jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem o vyřešení tohoto problému sami, přečtěte si téma Jak mohu opravit tento počítač? pro úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, co potřebujete, včetně výpočtu nákladů na opravu, vyřazení souborů, výběru opravárenské služby a mnohem více.