Skip to content

Jak opravit chybu Xinput1_3.dll, která nebyla nalezena nebo chybí

12 de Červenec de 2021
001 how to fix xinput1 3 dll not found or missing errors 2624329 5c760415c9e77c00012f8110

Co je třeba vědět

  • Chyby Xinput1_3.dll označují problém s Microsoft DirectX; soubor DLL xinput1_3 je obsažen v této softwarové kolekci.
  • Tyto chyby se obvykle zobrazují pouze při spuštění her se systémem Windows a pokročilých grafických programů.
  • Chyba může často vyřešit restart systému. Pokud to nefunguje, můžete zkusit pět dalších věcí.

Co způsobuje chyby xinput1_3.dll?

Mezi nejčastější chybové zprávy xinput1_3.dll patří: Soubor xinput1_3.dll chybí

Xinput1_3.DLL nebyl nalezen

Soubor xinput1_3.dll nebyl nalezen

Xinput1_3.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla napravit.

class = „ql-syntax“> Chyby Xinput1_3.dll se obvykle objevují při spuštění hry nebo jiného softwarového programu a mohou se vztahovat na jakýkoli program, který spoléhá na Microsoft DirectX, i když je to nejčastěji u videoher. Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn xinput1_3.dll a dalšími problémy s DirectX.

Jak opravit chyby Xinput1_3.dll

Nestahujte soubor DLL xinput1_3.dll jednotlivě z žádného webu pro stahování DLL. Stahování DLL z těchto webů není nikdy dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli soubor xinput1_3.dll z jednoho z těchto serverů pro stahování DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

  1. Restartujte počítač, pokud jste to ještě neudělali. Chyba xinput1_3.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může úplně vyčistit.

  2. Nainstalujte si nejnovější verzi rozhraní Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu xinput1_3.dll nenalezena. Společnost Microsoft často vydává aktualizace pro rozhraní DirectX, aniž by aktualizovala číslo verze nebo instalaci nejnovější verze dopisu uvolnění i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační balíček DirectX podporuje všechny Windows 10, 8, 7, Vista, XP atd. Nainstaluje jakýkoli soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9, který je v této verzi systému Windows potřebný a podporovaný.

  3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu xinput1_3.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na svém herním nebo aplikačním CD nebo DVD. Obvykle, pokud hra nebo jiný program používá DirectX, vývojáři softwaru přiloží kopii DirectX na instalační disk. Někdy – i když ne často – se verze DirectX obsažená na disku hodí pro program lépe než nejnovější verze dostupná online.

  4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a znovu jej znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát s programovými soubory, které fungují s xinput1_3.dll, a přeinstalace by mohla stačit.

  5. Obnovte soubor xinput1_3.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nepomohly vyřešit chybu xinput1_3.dll, zkuste extrahovat xinput1_3.dll jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

  6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může tento problém s DirectX opravit aktualizace ovladačů grafické karty v počítači.

Potřebujete další pomoc?

Pokud tento problém nechcete vyřešit sami, přečtěte si téma Jak mohu opravit tento počítač? pro úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, co potřebujete, včetně výpočtu nákladů na opravu, vyřazení souborů, výběru opravárenské služby a mnohem více.