Skip to content

Jak opravit chyby Atl.dll, které nebylo nalezeno nebo chybějící chyby

2 de Srpen de 2021
atl dll error message 5a8ee9dd3de4230037ed078b

Chyby Atl.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru atl DLL. V některých případech mohou chyby atl.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybovou zprávu atl.dll lze zobrazit na kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Atl.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby atl.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby atl.dll:

 • Atl.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože atl.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] atl.dll
 • Soubor atl.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: atl.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Protože atl.dll by měl existovat ve složce System32, může se vám při provádění všech druhů věcí, které vyžadují důležitý soubor DLL, zobrazit chyba atl.dll. Chybová zpráva atl.dll se například může zobrazit při používání nebo instalaci určitých programů, jako je webový prohlížeč nebo nástroj Obnovení systému, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Atl.dll

Nestahujte soubor atl.dll z webu „Stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii atl.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě atl.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte atl.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru atl.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor atl.dll, ale již jste vyprázdnili koš, můžete soubor atl.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru atl.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby atl.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba atl.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba atl.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Zkopírujte soubor atl.dll z jiného umístění v počítači. Windows uchovává několik kopií tohoto souboru, takže pokud atl.dll chybí v souboru C: Windows System32 (kde by to mělo být), měli byste to najít jinde a poté vložit kopii do složky System32. Ve Windows 10 a dalších novějších verzích Windows podsložka uvnitř C: Windows WinSxS pravděpodobně obsahuje jednu kopii. V systému Windows XP a případně starších verzích systému Windows vyhledejte kopii souboru atl.dll C: Windows System32 dllcache . Pokud máte potíže pomocí vestavěného vyhledávacího nástroje v systému Windows, můžete prohledávat celý počítač pomocí programu jako Vše. Pokud najdete atl.dll v jednom z těchto dalších zabezpečených umístění, pokračujte a zkopírujte jej do složky System32. Pokud však uvidíte soubor atl.dll kdekoli jinde, například na ploše nebo ve složce se soubory ke stažení, okamžitě jej odstraňte, protože se pravděpodobně nejedná o pravou kopii.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor atl.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě atl.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s atl.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor atl.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor atl.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 7. Pokud chyby atl.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi.

 8. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc /scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru atl.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor atl.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 10. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby atl.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování potíží se souborem atl.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo opravy při spuštění by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 12. K opravě problémů souvisejících s atl.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru může pomoci odstraněním neplatných položek registru atl.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registrů (viz proč v našich Častých dotazech k čističům registrů), ale je to zde zahrnuto jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu atl.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby atl.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 14. Pokud nějaké chyby atl.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.