Skip to content

Jak opravit chyby „Bass.dll nebyl nalezen“

19 de Prosinec de 2022
bass dll error message 7cc6d780d18d413b8d82d3e177543705

Chyby Bass.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru bass DLL. Tento soubor je spojen se zvukovou knihovnou BASS. V některých případech mohou chyby bass.dll indikovat problém s registrem, problém s virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chybové zprávy Bass.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby bass.dll mohou objevit na vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších:

 • Bass.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože nebyl nalezen soubor bass.dll. Tento problém může vyřešit přeinstalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] souboru bass.dll
 • Chybí soubor bass.dll.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: bass.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Tyto chybové zprávy se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Mohlo by se vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl využívat soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7 atd. Kontext chyby je důležitou informací, která bude užitečná. při řešení problému.

Jak opravit chyby Bass.dll

Nestahujte bass.dll z webu „stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii tohoto souboru, je nejlepší získat ji z původního, legitimního zdroje. Pokud kvůli chybě nemáte normální přístup k Windows, spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků.

 1. Obnovte bass.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru bass.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste soubor omylem smazali, ale koš jste již vysypali, možná jej budete moci obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení bass.dll je chytré pouze v případě, že jste si jisti, že jste soubor smazali sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Znovu nainstalujte program, který používá soubor bass.dll. Pokud k chybě dojde při použití konkrétního programu, přeinstalování konkrétního softwaru by mělo nahradit soubor. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor bass.dll, pokud je to možné, je pravděpodobným řešením této chyby.

 3. Stáhněte si zvukovou knihovnu BASS, která nahradí soubor bass.dll. Toto je zdroj souboru a měla by to být další věc, kterou byste měli zkusit, pokud přeinstalování programu chybu neopraví. Uvnitř stahování jsou dva soubory bass.dll, z nichž jeden je určen speciálně pro 64bitové operační systémy. Ujistěte se, že používáte ten správný pro své konkrétní potřeby.

  bass dll soubor

  Může se zdát divné, že existuje odkaz ke stažení bass.dll, když jsme právě zmínili výše, že byste neměli stahovat soubor DLL. Tato instance se však týká stažení od původního tvůrce souboru – stáhnout tento soubor je zcela bezpečné. Některé aplikace vám mohou poskytnout konkrétní chybu DLL, která říká kde v počítači, ve kterém chybí soubor bass.dll. Pokud tyto informace znáte, můžete zkopírovat soubor z tohoto stažení a umístit jej přesně tam, kde má být, aby jej problémový program viděl a používal.

 4. Spusťte antivirovou/malwarovou kontrolu celého systému. Některé chyby DLL souvisí s napadením virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor. Je dokonce možné, že chyba, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 5. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba bass.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém může vyřešit obnovení systému.

 6. Aktualizujte ovladače pro hardwarová zařízení, která mohou souviset s bass.dll. Pokud se vám například při poslechu hudby zobrazuje chyba „Chybí soubor bass.dll“, zkuste aktualizovat ovladače zvukové karty. Soubor bass.dll může nebo nemusí souviset se zvukovými kartami – to byl jen příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 7. Vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby bass.dll.

 8. Nainstalujte všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor bass.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení problémů s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby bass.dll, když selžou. Pokud hardware selže v některém z vašich testů, vyměňte paměť nebo pevný disk co nejdříve.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud jsou výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory bass.dll neúspěšné, provedení opravy při spuštění nebo opravná instalace by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 11. Usa bezplatný čistič registru pro opravu problémů souvisejících s bass.dll v registru. Program na vyčištění registru může pomoci odstraněním neplatných položek registru bass.dll, které by mohly chybu způsobovat. Zřídka doporučujeme používat čističe registrů. Je to zde zahrnuto jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Tím se vymaže vše z pevného disku a nainstaluje se nová kopie systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu bass.dll, měl by to být váš další postup. Během čisté instalace budou všechny informace na vašem pevném disku vymazány. Ujistěte se, že jste udělali ten nejlepší možný pokus opravit chybu bass.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud nějaké chyby bass.dll přetrvávají. Po čisté instalaci systému Windows může váš problém s knihovnou DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? Úplný seznam vašich možností podpory a pomoc se vším na cestě, jako je zjištění nákladů na opravy, odstranění souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.