Skip to content

Jak opravit chyby Code 39

2 de Srpen de 2021
device manager code 39 error cannot load the device driver 59a045040d327a001007b10c

Chyba Code 39 je jedním z několika chybových kódů Správce zařízení. Ve většině případů je to způsobeno buď chybějícím ovladačem pro konkrétní hardware nebo problémem s registrem Windows. I když je chyba méně častá, může ji také způsobit poškozený ovladač nebo soubor související s ovladačem. Na kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft se mohla objevit chyba Správce zařízení Code 39, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a dalších.

Chybová zpráva kódu 39

Chyba Code 39 se téměř vždy zobrazí přesně takto: Systém Windows nemůže načíst ovladač zařízení pro tento hardware. Ovladač může být poškozený nebo chybí. (Kód 39)

Podrobnosti o chybových kódech Správce zařízení, jako je tento, jsou k dispozici v souboru Stav zařízení oblast ve vlastnostech zařízení. Pokud si nejste jisti, jak postupovat, podívejte se, jak zobrazit stav zařízení ve Správci zařízení.

Chybové kódy Správce zařízení jsou exkluzivní pouze pro Správce zařízení. Pokud vidíte chybu Code 39 jinde v systému Windows, je pravděpodobné, že se jedná o kód systémové chyby, který byste neměli řešit jako problém se Správcem zařízení. Tato chyba se může týkat jakéhokoli hardwarového zařízení uvedeného ve Správci zařízení. Ve většině případů se však objevuje na optických diskových jednotkách, jako jsou jednotky CD a DVD.

Jak opravit chybu kódu 39

 1. Pokud jste tak ještě neučinili, restartujte počítač. Vždy existuje malá možnost, že chyba Code 39, kterou vidíte, byla způsobena nějakým problémem se Správcem zařízení nebo vaším BIOSem. Pokud je to pravda, může to vyřešit jednoduchý restart.

 2. Instalovali jste zařízení nebo provedli změnu ve Správci zařízení těsně předtím, než jste si všimli kódu 39? Pokud ano, je velká šance, že vámi provedená změna způsobila chybu. Zrušte změnu, restartujte počítač a poté znovu zkontrolujte chybu. V závislosti na tom, jaké změny jste provedli, mohou některá řešení zahrnovat:

  • Odebrání nebo rekonfigurace nově nainstalovaného zařízení
  • Vrácení ovladače na verzi před aktualizací
  • Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny související se Správcem zařízení
 3. Odstraňte hodnoty registru UpperFilters a LowerFilters. Běžnou příčinou chyb kódu 39 je poškození těchto dvou konkrétních hodnot registru v klíči registru jednotky DVD/CD-ROM. Odstraněním podobných hodnot v registru systému Windows můžete také opravit chybu, která se zobrazuje na jiném hardwaru než jednotce DVD nebo CD. Výukový program UpperFilters/LowerFilters propojený výše vám ukáže přesně to, co musíte udělat.

 4. Přeinstalujte ovladače zařízení. Pravděpodobným řešením tohoto problému je odinstalování a opětovná instalace ovladačů pro zařízení, u kterého došlo k chybě. Pokud zařízení USB generuje chybu Code 39, odinstalujte ji každé zařízení v kategorii hardwaru řadičů Universal Serial Bus ve Správci zařízení jako součást přeinstalování ovladače. To zahrnuje jakékoli velkokapacitní paměťové zařízení USB, hostitelský řadič USB a kořenový rozbočovač USB. Správná přeinstalace ovladače, jak je popsáno výše, není totéž jako jednoduchá aktualizace ovladače. Úplná přeinstalace ovladače zahrnuje úplné odebrání aktuálně nainstalovaného ovladače a opětovné instalaci systému Windows od začátku.

 5. Aktualizujte ovladače zařízení. Je možné, že problém vyřeší instalace nejnovějších ovladačů dodaných výrobcem pro zařízení. Pokud to funguje, znamená to, že uložené ovladače, které jste přeinstalovali v kroku 4, byly pravděpodobně poškozeny.

 6. Vyměňte hardware. Kvůli krajní poruše hardwaru bude v krajním případě nutné vyměnit zařízení způsobující chybu. Je také možné, že zařízení není kompatibilní s touto verzí systému Windows. Pro jistotu můžete zkontrolovat Windows HCL. Pokud jste přesvědčeni, že k této chybě Code 39 stále existuje součást operačního systému, můžete zkusit opravit instalaci systému Windows a pokud to nefunguje, čistou instalaci systému Windows. Nedoporučujeme ani to před zkuste vyměnit hardware, ale mohou být nutné, pokud jste vyčerpali všechny ostatní možnosti.

 7. Vaše chyba by nyní měla být opravena.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.