Skip to content

Jak opravit chyby Code 41 ve Správci zařízení

4 de Říjen de 2021
errorcode41 bce2e10dd461435a8e0b7b34da28337e

Chybový kód 41 je jedním z několika chybových kódů Správce zařízení. Můžete to vidět, když se pokusíte použít určitá hardwarová zařízení. Chyba kódu 41 se téměř vždy zobrazí následujícím způsobem:

 • Systém Windows úspěšně načíst ovladač zařízení pro tento hardware, ale nemůže najít hardwarové zařízení. (Kód 41)

Pokyny v tomto článku platí pro všechny operační systémy Microsoft včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista a Windows XP.

Příčiny chybového kódu 41

Chyby kódu 41 jsou způsobeny buď hardwarovým zařízením, které bylo odstraněno po načtení ovladače, nebo problémem se samotným ovladačem zařízení. Podrobnosti o chybových kódech Správce zařízení, jako je kód 41, jsou k dispozici v souboru Stav zařízení oblast ve vlastnostech zařízení. Chybové kódy Správce zařízení jsou exkluzivní pro Správce zařízení. Pokud vidíte chybu kódu 41 jinde v systému Windows, je pravděpodobné, že se jedná o kód systémové chyby, který byste neměli řešit jako problém se Správcem zařízení. Chyba kódu 41 se může vztahovat na jakékoli zařízení, ale nejčastěji se týká jednotek DVD a CD, tiskáren, klávesnic a zařízení USB.

Jak opravit chybu kódu 41

Zkuste tyto kroky v uvedeném pořadí, dokud nebude chyba vyřešena:

 1. Restartujte váš počítač. Vždy existuje možnost, že chyba kódu 41 byla způsobena dočasným problémem se Správcem zařízení. Pokud ano, problém může vyřešit jednoduché restartování.

  Restartujte ve Windows 10

 2. Zkontrolujte, zda je zařízení správně připojeno. Pokud je zařízení uvnitř počítače, zkontrolujte, zda jsou všechna připojení pevně usazena a zda jsou všechny konektory správně připojeny. Pokud se jedná o nově nainstalované zařízení, zkontrolujte v příručce, zda je vše připojeno správným způsobem k příslušným konektorům na základní desce. Pokud je zařízení externí (tj. Připojeno kabelem USB), zkuste použít jiný kabel.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud zařízení dříve fungovalo, zrušte všechny nedávné změny ve Správci zařízení pomocí nástroje Obnovení systému Windows k obnovení počítače se systémem Windows.

  Obnovení systému v nabídce Vlastnosti systému Windows

 4. Vraťte ovladače zpět. Pokud chyba kódu 41 začala po aktualizaci konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladače zařízení na starší verzi.

  Možnost Vrátit zpět ovladač v nabídce vlastností hardwaru systému Windows

 5. Aktualizujte ovladače hardwaru. Je možné, že instalace nejnovějších ovladačů pro zařízení může opravit chybu kódu 41.

  Aktualizovat možnost ovladače v nabídce Správce zařízení Windows

 6. Přeinstalujte ovladače zařízení. Správná přeinstalace ovladače není totéž jako aktualizace ovladače. Úplná přeinstalace ovladače zahrnuje úplné odebrání aktuálně nainstalovaného ovladače a poté nechat systém Windows jej znovu nainstalovat od začátku.

 7. Odstraňte poškozené hodnoty registru. Běžnou příčinou chyb kódu 41 je poškození dvou hodnot registru v klíči registru. Přejděte do registru Windows a odstraňte hodnoty registru UpperFilters a LowerFilters.

  Hodnota registru UpperFilters pro DVD GUID (Windows 10)

 8. Přeinstalujte hardware. Odeberte všechny související ovladače a software a poté zařízení přeinstalujte nebo překonfigurujte.

 9. Vyměňte hardware. Chybu kódu 41 může způsobovat problém se samotným zařízením, takže bude možná nutné vyměnit hardware. Je také možné, že zařízení není kompatibilní s vaší verzí systému Windows. Pro jistotu můžete zkontrolovat Seznam kompatibility hardwaru Windows.

 10. Opravte Windows. Pokud jste si jisti, že tuto konkrétní chybu kódu 41 nezpůsobuje problém s hardwarem, zkuste opravit spuštění systému Windows.

  Oprava spuštění v nabídce Možnosti systému Windows

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Provést čistá instalace Windows jako poslední možnost začít s novou kopií operačního systému.

  Obrazovka instalace systému Windows

  Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány.