Skip to content

Jak opravit chyby Core.dll nebyl nalezen nebo chybí

22 de Prosinec de 2022
core dll error message 5ab3bf728e1b6e00379ec776

Chyby Core.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození základního souboru DLL. V některých případech mohou chyby core.dll indikovat problém s registrem, problém s virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Chyby Core.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby core.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z častějších chybových zpráv, které se mohou zobrazit:

 • Core.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože soubor core.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH]core.dll
 • Chybí soubor core.dll.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaná součást: core.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Soubor „core DLL“ se liší od souboru „core.dll“. První pouze znamená důležitý hlavní soubor DLL, na který aplikace silně spoléhá, ​​zatímco core.dll je specifický soubor. Existuje také mnoho souborů DLL, které mají podobný název (např. system.core.dll, sscore.dll, mfcore.dll), ale pravděpodobně budou vyžadovat jiné kroky pro řešení potíží, než jaké jsou popsány na této stránce. Tyto zprávy se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů nebo při spouštění nebo vypínání systému Windows. Adobe Creative Cloud je jedním z příkladů softwaru, o kterém víme, že je spojen s tímto souborem. Chybová zpráva core.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl využívat soubor v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Core.dll

Postupujte podle těchto kroků v pořadí, v jakém jsou uvedeny níže, abyste jako první řešili pravděpodobnější opravy. Nestahujte core.dll z webu „stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii core.dll, je nejlepší získat ji z původního, legitimního zdroje.

 1. Obnovte core.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru core.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, ale koš jste již vysypali, možná budete moci obnovit soubor pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Jen se ujistěte, že soubor před smazáním fungoval správně (tj. nebyl poškozený nebo škodlivý). Spusťte Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z těchto kroků, pokud nemáte normální přístup k Windowsu kvůli chybě core.dll.

 2. Spusťte antivirovou/malwarovou kontrolu celého systému. Některé chyby core.dll mohou souviset s napadením vašeho počítače virem nebo škodlivým softwarem, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba core.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohl vyřešit nástroj Obnovení systému.

 4. Znovu nainstalujte program, který používá soubor core.dll. Pokud při použití určitého programu dojde k chybě DLL, přeinstalování programu by mělo nahradit soubor. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor core.dll, je-li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby.

 5. Aktualizujte ovladače pro hardwarová zařízení, která mohou souviset s core.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Chybí soubor core.dll“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor core.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami – toto byl pouze příklad. Klíčem je zde věnovat velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby core.dll.

 7. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru core.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, nástroj Kontrola systémových souborů by jej měl obnovit.

 8. Nainstalujte všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor core.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací nebo může být nezbytná aktualizace nainstalovaná prostřednictvím služby Windows Update, aby soubor core.dll správně fungoval.

 9. Otestujte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení problémů s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby core.dll, když selžou. Pokud hardware selže v některém z vašich testů, vyměňte paměť nebo pevný disk co nejdříve.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud jsou jednotlivé rady pro odstraňování problémů výše neúspěšné, provedení opravy při spuštění nebo opravná instalace by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s core.dll v registru. Jeden z těchto programů může pomoci odstraněním neplatných položek registru core.dll, které by mohly být příčinou chyby DLL. Zřídka doporučujeme použití čističů registrů (viz proč v našich nejčastějších dotazech k čističům registrů), ale tuto možnost jsme zde zahrnuli jako „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Tím se vymaže vše z pevného disku a nainstaluje se nová kopie systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu core.dll, měl by to být váš další postup. Během tohoto kroku budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste udělali ten nejlepší možný pokus opravit chybu core.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud přetrvávají nějaké chyby core.dll. Po čisté instalaci Windows může váš problém s DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? Úplný seznam vašich možností podpory a pomoc se vším na cestě, jako je zjištění nákladů na opravy, odstranění souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.