Skip to content

Jak opravit chyby D3dcompiler_42.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

1 de Srpen de 2021
d3dcompiler 42 dll error message 58581a3d5f9b586e02af5b05

Problémy s D3dcompiler_42.dll jsou způsobeny tak či onak problémem s Microsoft DirectX. Soubor d3dcompiler_42.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Protože DirectX využívá většina her založených na Windows a pokročilých grafických programů, chyby d3dcompiler_42.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů. Kterýkoli z operačních systémů Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dcompiler_42.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby D3dcompiler_42.dll

Chyby d3dcompiler_42.dll se mohou ve vašem počítači zobrazit několika způsoby. Zde je několik běžnějších způsobů, jak můžete vidět chyby d3dcompiler_42.dll:

  • D3dcompiler_42.dll nebyl nalezen. Přeinstalování může pomoci tento problém vyřešit.
  • Soubor d3dcompiler_42.dll chybí
  • D3dcompiler_42.DLL nebyl nalezen
  • Soubor d3dcompiler_42.dll nebyl nalezen

Chybová zpráva d3dcompiler_42.dll se může vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, nejčastěji videohry. Chyby d3dcompiler_42 DLL se objeví při spuštění hry nebo jiného softwarového programu.

Jak opravit chyby D3dcompiler_42.dll

Nestahujte soubor d3dcompiler_42.dll DLL jednotlivě z jakéhokoli „webu pro stahování DLL“. Existuje řada vynikajících důvodů, proč stahování knihoven DLL z těchto webů není nikdy dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli d3dcompiler_42.dll, odeberte jej odkudkoli a pokračujte těmito kroky.

  1. Pokud jste to ještě neudělali, restartujte počítač. Chyba d3dcompiler_42.dll může být náhoda a jednoduchý restart by ji mohl zcela vyčistit.

  2. Nainstalujte si nejnovější verzi Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dcompiler_42.dll nebyl nalezen. Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi Windows, včetně Windows 7, 8, 10, Vista, XP a dalších. Nahradí jakýkoli chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9. Microsoft často vydává aktualizace rozhraní DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, proto si nainstalujte nejnovější uvolnění i když je vaše verze technicky stejná.

  3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopravuje chybu d3dcompiler_42.dll, vyhledejte instalační program DirectX na disku DVD nebo CD s vaší hrou nebo aplikací. Někdy vývojáři softwaru zahrnou kopii DirectX na instalační disk, pokud jejich hra nebo program využívá DirectX. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná od Microsoftu.

  4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a poté ji znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které fungují s d3dcompiler_42.dll a přeinstalování by mohlo stačit.

  5. Obnovte soubor d3dcompiler_42.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nefungovaly k vyřešení chyby d3dcompiler_42.dll, zkuste extrahovat d3dcompiler_42.dll jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

  6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty ve vašem počítači tento problém s DirectX napravit.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.