Skip to content

Jak opravit chyby D3dx9_39.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

3 de Srpen de 2021
d3dx9 39 dll error message 59b27a1ec4124400107693a8

Soubor d3dx9_39.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru Microsoft DirectX. To znamená, že problémy d3dx9_39.dll jsou způsobeny tak či onak problémem s Microsoft DirectX. Protože DirectX využívá většina her založených na Windows a pokročilých grafických programů, chyby se obvykle zobrazí pouze při použití těchto programů. Kterýkoli z operačních systémů Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_39.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8 atd.

Chyby D3dx9_39.dll

Chyby d3dx9_39.dll se mohou ve vašem počítači zobrazit několika způsoby. Mezi některé z běžnějších konkrétních zpráv patří:

  • D3DX9_39.DLL nebyl nalezen
  • D3dx9_39.dll nebyl nalezen. Přeinstalování může pomoci tento problém vyřešit
  • Soubor d3dx9_39.dll nebyl nalezen
  • Soubor d3dx9_39.dll chybí

Chyba se může týkat jakéhokoli programu, který využívá Microsoft DirectX, ale obvykle se týká videoher. Může to být vidět při prvním spuštění programu nebo hry nebo v určitém okamžiku během počáteční instalace. Mezi běžné hry, o kterých bylo známo, že generují chyby d3dx9_39.dll, patří Combat Arms, Evidyon: Project Volucris, League of Legends, Prince of Persia, Warhammer 40,000: Dawn of War, a více.

Jak opravit chyby D3dx9_39.dll

Nestahujte soubor DLL z webu „Stažení DLL“. Existuje řada důvodů, proč je to téměř vždy špatný nápad. Pokud již soubor máte, okamžitě jej odstraňte a pokračujte těmito kroky.

  1. Pokud jste to ještě neudělali, restartujte počítač. Chyba d3dx9_39.dll může být náhoda a jednoduchý restart ji může zcela vyčistit.

  2. Nainstalujte si nejnovější verzi Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu „nenalezeno“. Microsoft často vydává aktualizace rozhraní DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, proto si nainstalujte nejnovější uvolnění i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi Windows včetně Windows 10, 8 atd. A nahradí všechny chybějící soubory DirectX 11, DirectX 10 a DirectX 9.

  3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopravuje přijímanou chybu d3dx9_39.dll, vyhledejte instalační program DirectX na disku CD nebo DVD s vaší hrou nebo aplikací. Pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru obvykle zahrnou kopii na instalační disk. Někdy, i když ne často, je tato verze pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online. Program DirectX, který hledáte, může být pojmenován dxsetup nebo něco podobného. Jeden rychlý způsob, jak to najít, je hledat pomocí nástroje, jako je Všechno.

  4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a poté ji znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s d3dx9_39.dll a přeinstalování by mohlo stačit. Někdy dokonce i po odinstalaci zůstanou některé soubory, což může stále způsobovat problémy, které nakonec zobrazí chybovou zprávu. Místo toho vyzkoušejte bezplatný nástroj pro odinstalaci, abyste si byli jisti, že před přeinstalováním bude odstraněn celý program a všechny související soubory.

  5. Obnovte soubor d3dx9_39.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky k vyřešení chyby nepomohly, zkuste extrahovat soubor jednotlivě z instalačního balíčku DirectX.

  6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty ve vašem počítači tento problém s DirectX napravit.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nechcete tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? pro úplný seznam možností vaší podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.