Skip to content

Jak opravit chyby D3dx9_40.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

3 de Srpen de 2021
d3dx9 40 dll error message b05a6ccf5c374ee1b5dbc70948c431d3

Zdroj problémů D3dx9_40.dll pochází z chyby s Microsoft DirectX. Tento soubor DLL je jedním z mnoha obsažených v kolekci softwaru DirectX. Protože software používá většina her a pokročilých grafických programů založených na Windows, chyby d3dx9_40.dll se obvykle zobrazí pouze při použití těchto programů. Kterýkoli z operačních systémů Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_40.dll a dalšími problémy s DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8 atd.

Chyby D3dx9_40.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby d3dx9_40.dll mohou ve vašem počítači odhalit. Zde je několik běžnějších zpráv:

 • D3DX9_40.DLL nebyl nalezen
 • Soubor d3dx9_40.dll chybí
 • Soubor d3dx9_40.dll nebyl nalezen
 • Program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí d3dx9_40.dll. Zkuste tento problém vyřešit přeinstalováním programu.
 • D3dx9_40.dll nebyl nalezen. Přeinstalování může pomoci tento problém vyřešit.
 • Spuštění kódu nemůže pokračovat, protože d3dx9_40.dll nebyl nalezen.

Chybová zpráva se může vztahovat na jakýkoli program, který používá Microsoft DirectX, ale nejčastěji se vyskytuje ve videohrách, včetně Potřeba rychlosti, gotický, Totální válka, a Psychonauti.

Jak opravit chyby D3dx9_40.dll

Nestahujte d3dx9_40.dll jednotlivě z jakéhokoli „webu pro stahování DLL“. Nikdy to není dobrý nápad, a to z několika důvodů. Pokud ji již máte, okamžitě ji odeberte z libovolného místa a pokračujte těmito kroky.

 1. Pokud jste to ještě neudělali, restartujte počítač. Chyba d3dx9_40.dll může být náhoda a jednoduchý restart by ji mohl úplně vyčistit.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že to opraví chybu „d3dx9_40.dll nebyl nalezen“. Microsoft často vydává aktualizace rozhraní DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, proto si nainstalujte nejnovější uvolnění i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi Windows včetně Windows 10, 8 atd. Nahradí jakýkoli chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft chybu neopraví, vyhledejte na disku CD nebo DVD hry nebo aplikace instalační program DirectX. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online. Pokud hra nebo jiný program používá DirectX, vývojáři softwaru obvykle zahrnou kopii DirectX na instalační disk. Pokud například používáte hru ve službě Steam, pravděpodobně se nazývá DXSETUP.exe, a lze je nalézt v a redist složku v instalačním adresáři hry. Pokud jej nemůžete najít ručně, zkuste v celém počítači vyhledat soubor „dxsetup.exe“ pomocí nástroje pro vyhledávání souborů, jako je Vše. Dalším příkladem je program GB-ASManager. Jakmile se zobrazí chyba DLL, přeinstalujte software obsažený na přidruženém disku DVD.

 4. Odinstalujte a znovu nainstalujte hru nebo softwarový program. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s d3dx9_40.dll, a přeinstalovat by mohlo stačit.

 5. Obnovte soubor d3dx9_40.dll z nejnovějšího balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro řešení potíží nefungovaly k vyřešení chyby d3dx9_40.dll, zkuste extrahovat soubor jednotlivě z balíčku DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty ve vašem počítači tento problém s DirectX napravit.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? pro úplný seznam možností vaší podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.