Skip to content

Jak opravit chyby D3dx9_41.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

6 de Srpen de 2021
d3dx9 41 dll error 5757aec2d0ea4ba0b39087d9d123c892

Problémy s D3dx9_41.dll jsou způsobeny tak či onak problémem s Microsoft DirectX. Soubor d3dx9_41.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Protože DirectX využívá většina her a pokročilých grafických programů založených na Windows, chyby d3dx9_41.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů. Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft z let minulých může být ovlivněn d3dx9_41.dll a dalšími problémy s DirectX. To zahrnuje také moderní verze, jako Windows 10 a Windows 8.

Chyby D3dx9_41.dll

Chyby D3dx9_41.dll se objeví při spuštění hry nebo jiného softwarového programu. Můžete je vidět několika způsoby, přičemž se jedná o běžnější zprávy:

  • Soubor d3dx9_41.dll chybí
  • D3dx9_41.DLL nebyl nalezen
  • Soubor d3dx9_41.dll nebyl nalezen
  • D3dx9_41.dll nebyl nalezen. Přeinstalování může pomoci tento problém vyřešit.

Dávejte pozor, aby nedošlo k záměně s d3dx9_34.dll nebyly nalezeny nebo chybějící chyby a další extrémně podobné chyby.

Jak opravit chyby D3dx9_41.dll

Nestahujte soubor DLL jednotlivě z jakéhokoli „webu pro stahování DLL“. Existuje řada vynikajících důvodů, proč to nikdy není dobrý nápad. Pokud jste to již udělali, okamžitě jej odeberte a pokračujte v těchto krocích.

  1. Pokud jste to ještě neudělali, restartujte počítač. Chyba může být náhoda a jednoduchý restart by ji mohl úplně vymazat.

  2. Nainstalujte si nejnovější verzi Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dx9_41.dll not found. Microsoft často vydává aktualizace rozhraní DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, proto si nainstalujte nejnovější uvolnění i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi Windows včetně Windows 10, 8 atd. Nahradí chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

  3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft chybu neopraví, vyhledejte instalační program DirectX na disku DVD nebo CD s vaší hrou nebo aplikací. Pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru obvykle zahrnou jeho kopii na instalační disk. Někdy, i když ne často, je tato verze pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

  4. Přeinstalujte hru nebo softwarový program. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které pracují s d3dx9_41.dll a přeinstalování by mohlo stačit.

  5. Obnovte soubor d3dx9_41.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky k vyřešení chyby nepomohly, zkuste extrahovat soubor DLL jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

  6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty ve vašem počítači tento problém s DirectX napravit.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? pro úplný seznam možností vaší podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, vyjmutí souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.