Skip to content

Jak opravit chyby D3dx9_42.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

13 de Září de 2021
d3dx9 42 dll error message 421e99dcf3ae4a029330de40bc6677ba

Problémy s D3dx9_42.dll jsou způsobeny tak či onak problémem s Microsoft DirectX. Soubor d3dx9_42 DLL je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Protože DirectX využívá většina her založených na Windows a pokročilých grafických programů, chyby d3dx9_42.dll se obvykle zobrazují pouze při použití těchto programů. Kterýkoli z operačních systémů Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn d3dx9_42.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 10, Windows 8 atd.

Chyby D3dx9_42

Chyby d3dx9_42.dll se mohou ve vašem počítači zobrazit několika způsoby. Zde je několik běžnějších konkrétních:

 • D3dx9_42.dll nebyl nalezen. Přeinstalování může pomoci tento problém vyřešit
 • D3dx9_42.DLL nebyl nalezen
 • Soubor d3dx9_42.dll nebyl nalezen
 • Program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí d3dx9_42.dll. Zkuste tento problém vyřešit přeinstalováním programu.
 • Soubor d3dx9_42.dll chybí

Tyto chyby se objevují při spuštění hry nebo jiného softwarového programu, takže se mohou vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX, například Autodesk Maya nebo jakýkoli jiný softwarový program. Chyby d3dx9_42 DLL se však nejčastěji objevují při pokusu o hraní videoher. Mezi příklady videoher, o nichž je známo, že v případě problému s rozhraním DirectX ukazují chybu, patří Sid Meier’s Civilization V, ArcheAge, Stav úpadku, Bat-man, Pán prstenů online, Need for Speed ​​Hot Pursuit 2011, Legenda o pirátech online, F1 2010, pouliční rváč, a Assassin’s Creed: Brotherhood.

Jak opravit chyby D3dx9_42.dll

Nestahujte soubor d3dx9_42.dll jednotlivě z jakéhokoli „webu pro stahování DLL“. Existuje řada důvodů, proč to nikdy není dobrý nápad. Pokud jste si ji již stáhli, odeberte ji z libovolného místa a pokračujte těmito kroky.

 1. Pokud jste to ještě neudělali, restartujte počítač. Chyba d3dx9_42.dll může být náhoda a stejně jako mnoho problémů s počítačem by ji mohl úplně vyčistit jednoduchý restart.

 2. Nainstalujte si nejnovější verzi Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi DirectX opraví chybu d3dx9_42.dll nenalezenou. Společnost Microsoft často vydává aktualizace rozhraní DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, proto si nainstalujte nejnovější uvolnění i když je vaše verze technicky stejná. Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi Windows včetně Windows 10, 8 atd. Nahradí jakýkoli chybějící soubor DirectX 11, DirectX 10 nebo DirectX 9.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopravuje chybu d3dx9_42.dll, kterou dostáváte, vyhledejte instalační program DirectX na disku DVD nebo CD s vaší hrou nebo aplikací (může se nazývat dxsetup nebo něco podobného). Pokud hra nebo jiný program využívá DirectX, vývojáři softwaru obvykle zahrnou kopii DirectX na instalační disk. Někdy, i když ne často, je verze DirectX obsažená na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a poté ji znovu nainstalujte. Něco se mohlo stát se soubory v programu, které fungují s d3dx9_42.dll, a přeinstalovat by mohlo stačit. Někdy standardní průvodce odinstalací u některých programů a her neodstraní každou stopu souborů programu z jednotky a registru, což může způsobovat další problémy nebo zabránit správnému použití knihovny DLL později. Místo toho vyzkoušejte bezplatný odinstalační program, abyste se ujistili, že je vše smazáno.

 5. Obnovte soubor d3dx9_42.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky k vyřešení problému nefungovaly, zkuste extrahovat soubor DLL jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích může aktualizace ovladačů grafické karty tento problém s DirectX napravit.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nechcete tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? pro úplný seznam možností vaší podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.