Skip to content

Jak opravit chyby Eax.dll, které nebylo nalezeno nebo chybějící chyby

12 de Srpen de 2021
eax dll error message 5abe5603ae9ab80037347881

Chyby Eax.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru eax DLL. V některých případech mohou chyby eax.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva eax.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Eax.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby eax.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby eax.dll:

 • Eax.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože eax.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
 • Nemůže najít [PATH] eax.dll
 • Soubor eax.dll chybí
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: eax.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu

Chybové zprávy Eax.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby eax.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Eax.dll

Nestahujte eax.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii eax.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě eax.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte eax.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru eax.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali eax.dll, ale již jste vyprázdnili koš, můžete eax.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie eax.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby eax.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba eax.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba eax.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor eax.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě eax.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor eax.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s eax.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor eax.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor eax.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyby eax.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby eax.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 8. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory eax.dll nejsou úspěšné, provedení opravy nebo opravy při spuštění by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 9. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s eax.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru eax.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Používání čističů registru doporučujeme jen zřídka (proč v našich častých dotazech o čističích registrů). Jsou zde zahrnuty jako pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok.

 10. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu eax.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby eax.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 11. Pokud nějaké chyby eax.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.