Skip to content

Jak opravit chyby Explorerframe.dll, které nebylo nalezeno nebo chybějící chyby

2 de Srpen de 2021
explorerframe dll error message 5abe5ae73de4230036804816

Chyby Explorerframe.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru DLL explorerframe. V některých případech mohou chyby explorerframe.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Někdy se chyby explorerframe.dll vyskytují kvůli programu používanému k instalaci nebo přizpůsobení motivů systému Windows. Ve snaze změnit nastavení systému Windows musel manipulovat s původním souborem explorerframe.dll, což nakonec způsobilo chybu DLL. Existuje několik způsobů, jak mohou být chybové zprávy explorerframe.dll formulovány v závislosti na příčině problému. Zde jsou některé běžné chyby explorerframe.dll: Explorerframe.dll nebyl nalezen
Soubor explorerframe.dll chybí.
Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože explorerframe.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
Nemůže najít [PATH] explorerframe.dll
Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: explorerframe.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Explorerframe.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Poznamenejte si, v jakém okamžiku se zobrazí vaše chyba explorerframe.dll, je důležitou informací, která vám pomůže při odstraňování problémů. Chybová zpráva explorerframe.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Jak opravit chyby Explorerframe.dll

Nestahujte explorerframe.dll z jednoho z nich Stažení DLL stránky. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii explorerframe.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám nedaří normálně přistupovat k systému Windows kvůli chybě explorerframe.dll.

 1. Obnovte soubor explorerframe.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru explorerframe.dll je, že jste jej omylem smazali.

  • Pokud máte podezření, že jste omylem smazali soubor explorerframe.dll, ale již jste vyprázdnili koš, můžete obnovit soubor explorerframe.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.

  Obnovení odstraněné kopie souboru explorerframe.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Prohledejte celý počítač, zda neobsahuje viry a další malware. Některé chyby explorerframe.dll mohou souviset s nějakým druhem malwarové infekce ve vašem počítači, která poškodila soubor DLL.

  • Je dokonce možné, že chyba explorerframe.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.
 3. Spusťte příkaz sfc/scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru explorerframe.dll.

  • Naštěstí soubor explorerframe.dll poskytuje společnost Microsoft alespoň v některých verzích systému Windows, takže nástroj Kontrola systémových souborů (příkaz sfc) by jej měl obnovit.

  Toto je nejpravděpodobnější řešení chybějící nebo nenalezené chyby explorerframe.dll. Udělejte vše, co můžete, abyste tento krok dokončili poté, co se ujistíte, že váš počítač není napaden malwarem.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba explorerframe.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace a Kontrola systémových souborů nepomohla, problém by mělo vyřešit obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor explorerframe.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě knihovny DLL explorerframe.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu.

  • Tento krok je nejužitečnější pro nahrazení souborů DLL, které nedodává společnost Microsoft, ale může pomoci s problémem explorerframe.dll, pokud tento program také poskytuje kopii souboru a předchozí nápady pro řešení potíží nebyly úspěšné.
 6. Zkopírujte soubor explorerframe.dll ze záložní složky. Systém Windows by měl mít záložní kopii souboru explorerframe.dll alespoň v jedné nebo dvou složkách, pokud používáte 64bitovou verzi systému Windows:

  • %windir% WinSxS amd64 … dwmapi.dll lze zkopírovat do %windir% System32 .
  • %windir% WinSxS x86 … dwmapi.dll lze zkopírovat do %windir% SysWOW64 .
  • Jakmile jste v jedné z těchto složek, řekněte „amd64“, najděte a zkopírujte soubor explorerframe.dll a poté jej vložte do složky „System32“. Totéž platí pro složku „x86“ a „SysWOW64“.

  Super snadný způsob, jak najít další kopii souboru explorerframe.dll, je vyhledat soubor v celém počítači. Použití nástroje pro vyhledávání souborů, jako je Všechno, je v tomto případě opravdu užitečné, protože potřebujete najít nejaktuálnější verzi tohoto souboru DLL, což v daném programu můžete provést pohledem na čísla verzí v různých „WinSxS“ složky.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s explorerframe.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Chybí soubor explorerframe.dll“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor explorerframe.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 8. Pokud chyby explorerframe.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor explorerframe.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se souborem explorerframe.dll nejsou úspěšné, provedení Obnovení, Opravy při spuštění nebo Oprava instalace (v závislosti na vaší verzi systému Windows) by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 11. Pomocí bezplatného čističe registru opravte v registru související problémy s explorerframe.dll. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru explorerframe.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jen pro případ, že by se ukázala jako užitečná. V takovém případě byste se mohli vyhnout obtížnějším testům a možnostem poslední záchrany níže.

 12. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze relativně snadno testovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby explorerframe.dll, protože selhávají.

  • Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.
 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace smaže vše a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu explorerframe.dll, měl by to být váš další postup. Aby bylo jasno, všechna data na disku, na kterém máte nainstalovaný systém Windows, budou během čisté instalace odstraněna, takže pokud je to možné, nezapomeňte si zálohovat důležité soubory. Očividně se ujistěte, že jste provedli každý pokus o opravu chyby explorerframe.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto, než se pustíte do čisté instalace.

 14. Pokud nějaké chyby explorerframe.dll přetrvávají, odstraňte problém s neznámým hardwarem.

  • Čistá instalace systému Windows je novým začátkem řešení problémů se softwarem. Takže pokud to nefungovalo, váš problém DLL musí souviset s hardwarem.
 15. Jsi hotový!

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.