Skip to content

Jak opravit chyby Initpki.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

4 de Srpen de 2021
initpki dll error message 5ae75733a18d9e0037a999d5

Chyby Initpki.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru initpki DLL. V některých případech mohou chyby initpki.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva initpki.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Initpki.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby initpki.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby initpki.dll:

 • Initpki.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože initpki.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] initpki.dll
 • Soubor initpki.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: initpki.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Initpki.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby initpki.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Initpki.dll

Nestahujte soubor initpki.dll z webu „Stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru initpki.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě initpki.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor initpki.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru initpki.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili soubor initpki.dll, ale již jste vyprázdnili koš, můžete soubor initpki.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru initpki.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby initpki.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba initpki.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba initpki.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor initpki.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL initpki.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor initpki.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s initpki.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor initpki.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor initpki.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyby initpki.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc /scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru initpki.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, alespoň v některých verzích systému Windows by jej měl nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor initpki.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby initpki.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory initpki.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s initpki.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru initpki.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu initpki.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby initpki.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud nějaké chyby initpki.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém DLL vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.