Skip to content

Jak opravit chyby Jscript.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

5 de Srpen de 2021
jscript dll error message 5ae75dc943a1030036d18dfc

Chyby Jscript.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru jscript DLL. V některých případech mohou chyby jscript.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva jscript.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Jscript.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby jscript.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby jscript.dll:

 • Jscript.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože jscript.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] jscript.dll
 • Soubor jscript.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: jscript.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Jscript.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Jscript.dll

Nestahujte jscript.dll z webu „stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru jscript.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě jscript.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor jscript.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru jscript.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali jscript.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci jscript.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru jscript.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby jscript.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba jscript.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba jscript.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor jscript.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě knihovny jscript.dll, přeinstalování programu by mělo nahradit soubor. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor jscript.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc /scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru jscript.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 6. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor jscript.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 7. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s jscript.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Chybí soubor jscript.dll“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor jscript.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 8. Pokud chyby jscript.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby jscript.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se souborem jscript.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich pracovní verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s jscript.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru jscript.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu jscript.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby jscript.dll pomocí kroku odstraňování problémů před provedením čisté instalace.

 13. Pokud nějaké chyby jscript.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.