Skip to content

Jak opravit chyby Lame_enc.dll nebyl nalezen

13 de Červenec de 2021
001 how to fix lame enc dll not found errors 2623542 5bfc5478c9e77c0051a38f5f

Všechny chyby lame_enc.dll jsou způsobeny buď chybějící komponentou kodéru LAME MP3 nebo jiným problémem, který má zvukový program, který používáte s kodérem LAME MP3. V závislosti na tom, jaký program používáte a jaký operační systém používáte, se také mohla zobrazit chyba lame_enc.dll ve Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a starších verzích systému Windows.

Chyby Lame_enc.dll

První dvě níže uvedené chyby generované softwarovým programem Audacity jsou zdaleka nejběžnější jednoduše proto, že Audacity je nejběžnější aplikace, která využívá kodér LAME MP3. Než si stáhnete a použijete Audacity, nezapomeňte si přečíst její zásady ochrany osobních údajů, abyste se ujistili, že vám jejich podmínky vyhovují. Pokud tento program nepoužíváte, bude se vaše chybová zpráva lišit a může vypadat spíše jako poslední tři příklady níže.

 • Audacity neexportuje soubory MP3 přímo, ale místo toho používá volně dostupnou knihovnu LAME ke zpracování kódování souborů MP3. Soubor lame_enc.dll musíte získat samostatně, stažením kodéru LAME MP3 a poté vyhledejte tento soubor pro Audacity. Musíte to udělat jen jednou. Chcete nyní vyhledat soubor lame_enc.dll?
 • Audacity k vytvoření MP3 potřebuje soubor lame_enc.dll.
 • Soubor LAME_ENC.DLL nebyl nalezen
 • Chyba při načítání souboru lame_enc.dll
 • Start této aplikace se nezdařil, protože soubor lame_enc.dll nebyl nalezen.

K chybám souboru Lame_enc.dll někdy dochází při prvním otevření audio programu, který používáte. Jindy se zobrazí, když se pokusíte uložit zvukový projekt, na kterém pracujete, jako soubor MP3, například když použijete Audacity k převodu WAV na MP3. Chybová zpráva DLL se vztahuje na jakýkoli zvukový program, který používá kodér LAME MP3. Některé běžné softwarové programy, které používají kodér LAME MP3 a které mohou generovat chyby lame_enc.dll, zahrnují Audacity, MuseScore, FFmpeg, VideoLAN, jRipper, CDex, REAPER, LameDropXPd, DVDx, OmniEncoder, LAMEX, RazorLame, Audigrabber, RipTrax, WinAmp, UltraIS , VirtualDJ, TextAlound MP3 a mnoho dalších.

Jak opravit chyby Lame_enc.dll

Nestahujte soubor lame_enc.dll ze žádné stránky pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč to nikdy není dobrý nápad. Existuje velké množství webů nabízejících soubor lame_enc.dll ke stažení, ale existuje několik legitimních stránek, které bychom doporučili. Pokud jste si ji již stáhli z jednoho z těchto webů, okamžitě ji odeberte a pokračujte následujícími kroky.

 1. Zavřete a znovu otevřete zvukový program, který generoval chybu lame_enc.dll. Audacity nebo jakákoli aplikace, kterou používáte, může mít dočasný problém, který by mohl vyřešit restart.

 2. Stáhněte si nejnovější balíček kodéru MP3 LAME. Soubor ZIP na tomto webu schváleném Audacity obsahuje nejnovější verzi souboru lame_enc.dll a související soubory. Skutečné umístění zdroje pro kodér LAME MP3 se nachází na webu LAME na SourceForge.net, ale soubory zde nejsou pro váš zvukový program snadno použitelné.

 3. Extrahujte soubor DLL ze souboru ZIP staženého v kroku 2.

  Windows má vestavěné schopnosti pro rozbalování souborů, ale pokud dáváte přednost specializovanému programu, zvažte použití 7-Zip nebo PeaZip.

 4. Zkopírujte soubor lame_enc.dll na jakékoli místo, které váš konkrétní zvukový program vyžaduje. Nebo nainstalujte spustitelnou verzi z kroku 2. Některé programy nevyžadují, aby se soubor lame_enc.dll nacházel v konkrétních složkách. Například Audacity vyžaduje pouze to, abyste mu řekli, kde je soubor DLL – nezáleží na tom, kde. Pokud máte problémy s lame_enc.dll s Audacity, použijte jeho Upravit > Předvolby > Knihovny v nabídce vyhledejte Knihovna exportu MP3 sekce. Vybrat Lokalizovat a pak Procházet vyberte soubor DLL.

  umístění souboru lame_enc.dll v Audacity

  Pokud jste nainstalovali verzi EXE pro Windows, měl by být soubor DLL uložen v souboru C: Program Files (x86) Lame For Audacity složku. Tento krok a snímek obrazovky nejsou relevantní, pokud používáte nejnovější verzi Audacity. Staré verze programu ve výchozím nastavení neobsahovaly kodér LAME MP3, takže jste jej mohli vybrat ručně.

 5. Přeinstalujte program, který generuje chybu DLL, pokud výše uvedené kroky nefungovaly, pokud se na váš program nevztahují nebo pokud jsou příliš matoucí. Přeinstalování softwaru by mělo nahradit soubor DLL, pokud je to nezbytná součást, která je jednoduše poškozená. To platí zejména pro Audacity, protože ve výchozím nastavení obsahuje kodér LAME MP3 (stav v2.3.2, vydaný v roce 2019).