Skip to content

Jak opravit chyby Microsoft.directx.direct3d.dll

14 de Leden de 2023
microsoft.directx.direct3d dll error message 612d5426de0346118e10fd1799e1ea72

Problémy s Microsoft.directx.direct3d.dll jsou nějakým způsobem způsobeny problémem s rozhraním Microsoft DirectX. Soubor microsoft.directx.direct3d.dll je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Protože DirectX využívá většina her a pokročilých grafických programů založených na Windows, chyby DLL související s tímto souborem se obvykle zobrazí pouze při použití těchto programů. Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn microsoft.directx.direct3d.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Microsoft.directx.direct3d.dll

Existuje několik způsobů, jak se tyto chyby mohou zobrazit na vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších:

  • Microsoft.directx.direct3d.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla pomoci vyřešit.
  • Chybí soubor microsoft.directx.direct3d.dll
  • Microsoft.directx.direct3d.DLL nebyl nalezen
  • Soubor microsoft.directx.direct3d.dll nebyl nalezen

Rozpoznání kontextu chyby Microsoft.directx.direct3d.dll je důležitou součástí znalosti, jak problém vyřešit. Tyto chybové zprávy se mohou vztahovat na jakýkoli program, který využívá rozhraní Microsoft DirectX, ale nejčastěji se objevují při prvním spuštění videohry.

Jak opravit chyby Microsoft.directx.direct3d.dll

Nestahujte tento soubor DLL jednotlivě z žádné „stránky pro stahování DLL.“ Existuje několik důvodů, proč stahování knihoven DLL tímto způsobem není nikdy dobrý nápad. Pokud jste si již stáhli soubor DLL, odeberte jej odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

  1. Pokud jste to ještě neudělali, restartujte počítač. Chyba microsoft.directx.direct3d.dll může být náhoda a jednoduchý restart by ji mohl zcela odstranit.

  2. Nainstalujte nejnovější verzi Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi chybu „nenalezeno“ opraví.​ Stejný instalační program DirectX funguje se všemi verzemi Windows a nahradí jakýkoli chybějící soubor DirectX. Společnost Microsoft často vydává aktualizace rozhraní DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, takže nainstalujte nejnovější uvolnění i když je vaše verze technicky stejná.

  3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft chybu neopraví, vyhledejte instalační program DirectX na disku DVD nebo CD s hrou nebo aplikací. Vývojáři softwaru někdy zahrnou kopii DirectX na instalační disk, pokud to jejich hra nebo program používá. Někdy, i když ne často, je tato verze pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná od společnosti Microsoft.

  4. Odinstalujte a znovu nainstalujte hru nebo softwarový program. Se soubory v programu, které pracují s microsoft.directx.direct3d.dll, se mohlo něco stát a přeinstalace by mohla pomoci.

  5. Obnovte microsoft.directx.direct3d.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro odstraňování problémů nefungovaly k vyřešení chyby, zkuste extrahovat soubor DLL jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

  6. Aktualizujte ovladače grafické karty. I když to není nejběžnější řešení, v některých situacích by aktualizace ovladačů grafické karty v počítači mohla vyřešit tento problém s DirectX.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? Úplný seznam vašich možností podpory a pomoc se vším na cestě, jako je zjištění nákladů na opravy, odstranění souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.