Skip to content

Jak opravit chyby Microsoft.directx.directdraw.dll

19 de Říjen de 2022
microsoft directx directdraw dll error message 5a8d69a86edd650036fcafdf

Problémy s Microsoft.directx.directdraw.dll jsou tak či onak způsobeny problémem s Microsoft DirectX DirectDraw. Tento soubor DLL je jedním z mnoha souborů obsažených v kolekci softwaru DirectX. Protože DirectX využívá většina her a pokročilých grafických programů založených na Windows, tyto chyby se obvykle projeví pouze při použití těchto programů. Kterýkoli z operačních systémů společnosti Microsoft od Windows 98 může být ovlivněn microsoft.directx.directdraw.dll a dalšími problémy DirectX. To zahrnuje Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Microsoft.directx.directdraw.dll

Existuje několik způsobů, jak se chyby microsoft.directx.directdraw.dll mohou zobrazit ve vašem počítači. Zde je několik běžnějších způsobů, jak můžete vidět chyby microsoft.directx.directdraw.dll:

 • Microsoft.directx.directdraw.dll nebyl nalezen. Přeinstalace by to mohla pomoci vyřešit.
 • Chybí soubor microsoft.directx.directdraw.dll
 • Microsoft.directx.directdraw.DLL nebyl nalezen
 • Soubor microsoft.directx.directdraw.dll nebyl nalezen

Tyto chybové zprávy se často objevují u videoher, ale mohou se vztahovat na jakýkoli program, který využívá Microsoft DirectX. Chyba se může objevit kdykoli během hry (nebo při používání softwarového programu), ale pravděpodobně ji uvidíte během spouštění.

Jak opravit chyby Microsoft.directx.directdraw.dll

Nestahujte soubor DLL microsoft.directx.directdraw.dll jednotlivě z žádné „stránky pro stahování DLL“. Existuje celá řada důvodů, proč stahování takových knihoven DLL není nikdy dobrý nápad. Pokud jste to již udělali, odstraňte soubor odkudkoli a pokračujte v těchto krocích.

 1. Pokud jste to ještě neudělali, restartujte počítač. Chyba microsoft.directx.directdraw.dll může být náhoda a jednoduchý restart by ji mohl zcela odstranit.

 2. Nainstalujte nejnovější verzi Microsoft DirectX. Je pravděpodobné, že upgrade na nejnovější verzi chybu „nenalezeno“ opraví.

  Společnost Microsoft často vydává aktualizace rozhraní DirectX bez aktualizace čísla verze nebo písmene, takže nainstalujte nejnovější uvolnění i když je vaše verze technicky stejná.

 3. Za předpokladu, že nejnovější verze DirectX od společnosti Microsoft neopraví chybu microsoft.directx.directdraw.dll, vyhledejte instalační program DirectX na disku DVD nebo CD s hrou nebo aplikací. Někdy vývojáři softwaru zahrnou jeho kopii na instalační disk, pokud jejich hra nebo program používá DirectX. Někdy, i když ne často, je verze na disku pro program vhodnější než nejnovější verze dostupná online.

 4. Odinstalujte hru nebo softwarový program a poté je znovu nainstalujte. Se soubory v programu, které pracují s tímto souborem DLL, se mohlo něco stát a přeinstalace by mohla pomoci.

 5. Obnovte soubor microsoft.directx.directdraw.dll z nejnovějšího softwarového balíčku DirectX. Pokud výše uvedené kroky pro odstraňování problémů nefungovaly k vyřešení vaší chyby, zkuste extrahovat soubor DLL jednotlivě z balíčku ke stažení DirectX.

 6. Aktualizujte ovladače grafické karty. Tento konkrétní soubor DLL souvisí s DirectDraw, což je 2D API používané při vykreslování grafiky. Tento problém s DirectX by mohl vyřešit vyřešení ovladače grafické karty.