Skip to content

Jak opravit chyby Mscorwks.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

4 de Srpen de 2021
mscorwks dll error message 5aa6a2aa875db90037fef419

Chyby Mscorwks.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru mscorwks DLL. V některých případech mohou chyby mscorwks.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva mscorwks.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Mscorwks.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby mscorwks.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby mscorwks.dll:

 • Mscorwks.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože mscorwks.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] mscorwks.dll
 • Soubor mscorwks.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: mscorwks.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Kontext chyby mscorwks.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému. Chybové zprávy Mscorwks.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Mscorwks.dll

Nestahujte mscorwks.dll z webu „stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii mscorwks.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě mscorwks.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor mscorwks.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru mscorwks.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili soubor mscorwks.dll, ale již jste vyprázdnili koš, můžete soubor mscorwks.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie mscorwks.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Stáhněte si a nainstalujte nejnovější verzi .NET Framework. Toto je původní zdroj souboru mscorwks.dll, a proto by měl opravit všechny související chyby DLL.

 3. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby mscorwks.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba mscorwks.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba mscorwks.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který používá soubor mscorwks.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL mscorwks.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu.

 6. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s mscorwks.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor mscorwks.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor mscorwks.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 7. Pokud chyby mscorwks.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 8. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc/scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru mscorwks.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 9. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor mscorwks.dll je pravděpodobně součástí jedné z těchto aktualizací.

 10. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou v případě selhání způsobit chyby mscorwks.dll. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 11. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží s jednotlivými soubory mscorwks.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 12. K opravě problémů souvisejících s mscorwks DLL v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru mscorwks.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 13. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu mscorwks.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby mscorwks.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 14. Pokud nějaké chyby mscorwks.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.