Skip to content

Jak opravit chyby Msvcp110.dll, které chybí nebo nebyly nalezeny

11 de Srpen de 2021
msvcp110.dllerror 5c618f13c9e77c0001566923

Chyby Msvcp110.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru msvcp110 DLL. V některých případech mohou tyto chyby DLL naznačovat problém s registrem, virem nebo malwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva msvcp110.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů Microsoftu, včetně Windows 10, Windows 8 atd.

Jak rozpoznat chybu Msvcp110.dll

Chyby msvcp110.dll se mohou ve vašem počítači zobrazit několika způsoby. Zde jsou některé z běžnějších:

 • Msvcp110.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože msvcp110.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
 • Nemůže najít [PATH] msvcp110.dll
 • Soubor msvcp110.dll chybí
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: msvcp110.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu

Jiné chyby DLL mají podobné zprávy, ale zahrnují různé soubory, proto dávejte pozor, abyste nezaměňovali chyby msvcp110.dll s chybami msvcr110.dll nebo msvcr100.dll. Kontext chyby je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému. Chybové zprávy Msvcp110.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Msvcp110.dll

Nestahujte msvcp110.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii msvcp110.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Stáhněte si balíček Redistributable Visual C ++ pro Visual Studio 2012 Update 4 a spusťte jej. Nahradí/obnoví msvcp110.dll nejnovější kopií poskytnutou společností Microsoft. Na základě této verze systému Windows, kterou jste nainstalovali, máte od společnosti Microsoft k dispozici několik možností stahování: x86 (32bitová verze) nebo x64 (64bitová verze). Pokuste se tento krok dokončit. Použití této aktualizace je téměř vždy řešením chyb msvcp110.dll.

 2. Obnovte msvcp110.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru msvcp110.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili soubor, ale již jste vyprázdnili koš, možná ho budete moci obnovit pomocí programu pro obnovu souborů. Zrušení odstranění msvcp110.dll je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než to uděláte, fungoval správně.

 3. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby msvcp110.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 4. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba msvcp110.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 5. Přeinstalujte program, který způsobuje chybu. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě msvcp110.dll, může pomoci přeinstalování tohoto programu.

 6. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor msvcp110.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 7. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou při selhání způsobit chyby msvcp110.dll. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 8. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory msvcp110.dll nejsou úspěšné, provedení instalace opravy nebo opravy při spuštění by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 9. K opravě problémů souvisejících s msvcp110.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru msvcp110.dll, které by mohly způsobit chybu. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 10. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu msvcp110.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 11. Pokud nějaké chyby msvcp110.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nechcete tento problém vyřešit sami, a to ani s pomocí, podívejte se na úplný seznam možností vaší podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, vyjmutí souborů, výběr opravárenské služby a mnohem více.