Skip to content

Jak opravit chyby Netapi32.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

12 de Srpen de 2021
netapi32 dll error message 86ad3282777544599f891f36e6e62b15

Chyby Netapi32.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru netapi32 DLL. V některých případech mohou chyby netapi32.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva netapi32.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Netapi32.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby netapi32.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby netapi32.dll.

 • Netapi32.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože netapi32.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
 • Nemůže najít [PATH] netapi32.dll
 • Soubor netapi32.dll chybí
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: netapi32.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu

Chybové zprávy Netapi32.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows.

Jak opravit chyby Netapi32.dll

Nestahujte netapi32.dll z webu pro stahování DLL. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii netapi32.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě netapi32.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte netapi32.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru netapi32.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali netapi32.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci obnovit netapi32.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie netapi32.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než to uděláte, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby netapi32.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba netapi32.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba netapi32.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor netapi32.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě netapi32.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor netapi32.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s netapi32.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor netapi32.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor netapi32.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyby netapi32.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc/scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru netapi32.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor netapi32.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby netapi32.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené jednotlivé rady pro odstraňování problémů se souborem netapi32.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s netapi32.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru netapi32.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu netapi32.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby netapi32.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud nějaké chyby netapi32.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.