Skip to content

Jak opravit chyby Nspr4.dll, které nebyly nalezeny, nebo chybějící chyby

6 de Říjen de 2021
nspr4 dll error message e72b4ae5dbe94b97b7325142abd87190

Chyby Nspr4.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru DLL nspr4. V některých případech mohou chyby nspr4.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva nspr4.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Nspr4.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby nspr4.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak můžete vidět chyby nspr4.dll.

 • Nspr4.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože nspr4.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
 • Nemůže najít [PATH] nspr4.dll
 • Soubor nspr4.dll chybí
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: nspr4.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu

Chybové zprávy Nspr4.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby nspr4.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Nspr4.dll

Nestahujte soubor nspr4.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru nspr4.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě nspr4.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor nspr4.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru nspr4.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili soubor nspr4.dll, ale již jste vyprázdnili koš, bude možné soubor nspr4.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru nspr4.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než to uděláte, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby nspr4.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba nspr4.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba nspr4.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor nspr4.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL nspr4.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor nspr4.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s nspr4.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor nspr4.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor nspr4.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyby nspr4.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Spusťte příkaz Kontrola systémových souborů sfc/scannow a nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru nspr4.dll. Pokud tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor nspr4.dll by mohl být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby nspr4.dll, protože selžou. Pokud hardware v některém z vašich testů neuspěje, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory nspr4.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s nspr4.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru může pomoci tím, že odstraní neplatné položky registru nspr4.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu nspr4.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby nspr4.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud nějaké chyby nspr4.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém DLL vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.