Skip to content

Jak opravit chyby Nvcpl.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

4 de Srpen de 2021
nvcpl dll error 598b8e90396e5a0010166474

Chyby Nvcpl.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru nvcpl DLL. Soubor nvcpl.dll se používá jako aplet ovládacího panelu pro software NVIDIA. Otevřením tohoto apletu v Ovládacích panelech můžete spravovat nastavení hardwaru NVIDIA. V některých případech mohou chyby nvcpl.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva nvcpl.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Nvcpl.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby nvcpl.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou tyto chyby zobrazit:

 • Nvcpl.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože nvcpl.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] nvcpl.dll
 • Soubor nvcpl.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: nvcpl.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Nvcpl.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby nvcpl.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Nvcpl.dll

Nestahujte soubor nvcpl.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii nvcpl.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě nvcpl.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte nvcpl.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru nvcpl.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili nvcpl.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci obnovit nvcpl.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru nvcpl.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba nvcpl.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 3. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s nvcpl.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor nvcpl.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Protože soubor nvcpl.dll souvisí s NVIDIA, můžete zvážit aktualizaci ovladačů grafické karty, i když nevidíte konkrétní chybu související s grafickým programem. Pokud aktualizace nefunguje, můžete se dokonce pokusit vrátit ovladač grafické karty zpět.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor nvcpl.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě nvcpl.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor nvcpl.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby nvcpl.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba nvcpl.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 6. Pokud chyby nvcpl.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor nvcpl.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 8. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na posledním kroku, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby nvcpl.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro odstraňování problémů s jednotlivými soubory nvcpl.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 10. K opravě problémů souvisejících s registrem nvcpl.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru může pomoci odstraněním neplatných položek registru nvcpl.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu nvcpl.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby nvcpl.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 12. Pokud nějaké chyby nvcpl.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.