Skip to content

Jak opravit chyby Ogg.dll, které nebylo nalezeno nebo chybějící chyby

12 de Srpen de 2021
Lifewire Share Image 46adcf5791084a5c80ac92ab3a24d05a

Chybové zprávy Ogg.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby ogg.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby ogg.dll:

 • „Ogg.dll nebyl nalezen“
 • „Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože ogg.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.“
 • „Nemůže najít [PATH] ogg.dll „
 • „Soubor ogg.dll chybí.“
 • „Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: ogg.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.“

Chybové zprávy Ogg.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby ogg.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Příčina chyb Ogg.dll

Chyby Ogg.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru ogg DLL. V některých případech mohou chyby ogg.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru.

Jak opravit chyby Ogg.dll

Nestahujte soubor ogg.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru ogg.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě ogg.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor ogg.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru ogg.dll je, že jste jej omylem smazali.
  1. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali ogg.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci ogg.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů.
  2. Obnovení odstraněné kopie ogg.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.
 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby ogg.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba ogg.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.
 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba ogg.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.
 4. Přeinstalujte program, který používá soubor ogg.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL ogg.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu.
  1. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor ogg.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.
 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s ogg.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor ogg.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.
  1. Soubor ogg.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.
 6. Pokud chyby ogg.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi.
 7. Spuštěním příkazu Kontrola systémových souborů sfc /scannow nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru ogg.dll. Pokud je tento soubor DLL poskytován společností Microsoft, nástroj Kontrola systémových souborů by jej měl obnovit.
 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor ogg.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.
 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno testovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby ogg.dll, protože selžou.
  1. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.
 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží s jednotlivým souborem ogg.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo instalace opravy by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.
 11. K opravě problémů souvisejících s registrem ogg.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru může pomoci odstraněním neplatných položek registru ogg.dll, které mohou způsobovat chybu DLL.
  1. Jen zřídka doporučuji používat čističe registrů. Tuto možnost jsem zde zařadil jako pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok.
 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu ogg.dll, měl by to být váš další postup.
  1. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby ogg.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.
 13. Pokud nějaké chyby ogg.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Platí pro

Chybová zpráva ogg.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.