Skip to content

Jak opravit chyby Opengl.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

11 de Září de 2021
opengl dll error message 5ae774703037130036e4f080

Chyby Opengl.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru opengl DLL. V některých případech mohou chyby opengl.dll naznačovat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva opengl.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Opengl.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby opengl.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak můžete vidět chyby opengl.dll.

 • Opengl.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože opengl.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace
 • Nemůže najít [PATH] opengl.dll
 • Soubor opengl.dll chybí
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: opengl.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu

Chybové zprávy Opengl.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spouštění nebo vypínání systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby opengl.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Opengl.dll

Nestahujte soubor opengl.dll z webu „Stahování DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii opengl.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě opengl.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor opengl.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru opengl.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili opengl.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete moci opengl.dll obnovit pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru opengl.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby opengl.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba opengl.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba opengl.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor opengl.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL opengl.dll, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor opengl.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s opengl.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor opengl.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty.

 6. Pokud chyby opengl.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor opengl.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací. Windows byste měli aktualizovat pomocí všech relevantních aktualizací, i když opengl.dll není k dispozici prostřednictvím služby Windows Update. Je možné, že k tomu, aby opengl.dll fungoval správně, je potřeba aktualizace, která ještě není nainstalována.

 8. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsem nechal na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které mohou způsobit chyby opengl.dll, protože selžou. Pokud hardware v některém z vašich testů neuspěje, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 9. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené jednotlivé rady pro odstraňování problémů se souborem opengl.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo opravy při spuštění by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 10. K opravě problémů souvisejících s opengl.dll v registru použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru může pomoci tím, že odstraní neplatné položky registru opengl.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registrů, ale jsou zde zahrnuty jako možnost jako pokus „o poslední záchranu“, než přijde další destruktivní krok.

 11. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu opengl.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli co nejlepší pokus o opravu chyby opengl.dll pomocí kroku odstraňování problémů před provedením čisté instalace.

 12. Pokud přetrvávají chyby opengl.dll, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.