Skip to content

Jak opravit chyby Pdh.dll, které nebyly nalezeny nebo chybějící chyby

5 de Srpen de 2021
pdh dll error message 5aeb4ac2a474be0036fa7514

Chyby Pdh.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odebrání nebo poškození souboru pdh DLL. V některých případech mohou chyby pdh.dll znamenat problém s registrem, virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva pdh.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor použít v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Pdh.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby pdh.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak se mohou zobrazit chyby pdh.dll:

 • Pdh.dll nebyl nalezen
 • Tuto aplikaci se nepodařilo spustit, protože pdh.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit opětovná instalace aplikace.
 • Nemůže najít [PATH] pdh.dll
 • Soubor pdh.dll chybí.
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: pdh.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu.

Chybové zprávy Pdh.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby pdh.dll je důležitou informací, která vám pomůže při řešení problému.

Jak opravit chyby Pdh.dll

Nestahujte soubor pdh.dll z webu „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii souboru pdh.dll, je nejlepší jej získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud se vám kvůli chybě pdh.dll nedaří normálně přistupovat k systému Windows.

 1. Obnovte soubor pdh.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru pdh.dll je, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem odstranili pdh.dll, ale již jste vyprázdnili koš, možná budete schopni obnovit pdh.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru pdh.dll pomocí programu pro obnovu souborů je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, fungoval správně.

 2. Spusťte skenování virů/malwaru celého systému. Některé chyby pdh.dll mohou souviset s virem nebo jiným škodlivým softwarem ve vašem počítači, který poškodil soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba pdh.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit zpět nedávné změny systému. Pokud máte podezření, že chyba pdh.dll byla způsobena změnou důležitého souboru nebo konfigurace, problém by mohlo vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor pdh.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě pdh.dll DLL, soubor by měl nahradit přeinstalování programu. Pokuste se tento krok dokončit. Přeinstalování programu, který poskytuje soubor pdh.dll, je -li to možné, je pravděpodobným řešením této chyby DLL.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s pdh.dll. Pokud se vám například při hraní 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor pdh.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor pdh.dll může, ale nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem zde je věnovat velmi pozornost kontextu chyby a podle toho řešit problémy.

 6. Pokud chyby pdh.dll začaly po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení, vraťte ovladač na dříve nainstalovanou verzi.

 7. Spuštěním příkazu Kontrola systémových souborů sfc /scannow nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru pdh.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej nástroj Kontrola systémových souborů obnovit.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a další opravy nahrazují nebo aktualizují některé ze stovek souborů DLL distribuovaných společností Microsoft ve vašem počítači. Soubor pdh.dll může být součástí jedné z těchto aktualizací.

 9. Otestujte svou paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou to nejpravděpodobnější součásti, které mohou způsobit chyby pdh.dll, protože selžou. Pokud hardware nevyhoví některému z vašich testů, vyměňte co nejdříve paměť nebo pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené rady pro řešení potíží se souborem pdh.dll nejsou úspěšné, provedení opravy při spuštění nebo opravy při spuštění by mělo obnovit všechny soubory DLL systému Windows na jejich funkční verze.

 11. K opravě problémů souvisejících s registrem pdh.dll použijte bezplatný čistič registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru pdh.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Tuto možnost jsme zde zahrnuli jako pokus „poslední záchrany“, než přijde další destruktivní krok.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu pdh.dll, měl by to být váš další postup. Všechny informace na vašem pevném disku budou během čisté instalace vymazány. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší pokus o opravu chyby pdh.dll pomocí kroku pro řešení potíží před tímto.

 13. Pokud nějaké chyby pdh.dll přetrvávají, vyřešte problém s hardwarem. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem tento problém vyřešit sami, přečtěte si článek Jak mohu opravit počítač? získáte úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, jako je zjišťování nákladů na opravu, odstraňování souborů, výběr opravárenské služby a mnoho dalšího.